13. června 2024

zprávy z Karlovarského kraje

Pouliční divadlo v Karlových Varech

REKLAMA

Minulý týden proběhla divadelní hra pod širým nebem, v pojetí Viktora Braunreitera.

Zahájení prvního zastavení, začalo v devatenáct hodin u Karlovarského Městského divadla. Přišlo poměrně dost lidí. Představení se odehrává s čistě dámskou prohlídka Karlových Varů, kterou nazvali Varandy.

 

Jednalo se o první začátky ochotnického divadla, které šéfoval nějaký Tadeáš Dam. Odehrávalo se to v dřevěné boudě, tam, kde dnes stojí Grandhotel Pupp. Později toto dřevěné divadlo spadlo. Místo koupil pan Jan Becher, který postavil nové divadlo se spoluprací s městem nazývané Becherové divadlo. Divadlo bylo z venku pěkné, ale uvnitř prý peklo.  V roce 1884 až 1886 bylo postaveno Karlovarské Městské divadlo podle návrhů vídeňského ateliéru Ferdinanda Fellnera a Hermanna Helmera. Po nádherném příběhu Karlovarského divadla se všichni odebrali k Lázeňskému Vřídlu.

Druhé zastavení, scénka vypráví o vzniku vřídlu a samostatné kolonády. Toto vše se odehrává v humorném pojetí. Když skončila scénka, tak se všichni odebrali ke kostelu Máří Magdaleny.

Třetí zastavení ochotnického divadla, kde herci zahráli scénku o kostele. Ta vypráví o vzniku kostela.

Po scénce se všichni odebrali na Zámeckou věž, kde pokračovala čtvrtá scénka.

 

Pak následovalo páté zastavení, a to se šlo po smradlavé cestě, která se tak nazývá. Šlo se mezi baráky cestou dolů. Vyšlo se na Mlýnské kolonádě a tam začala poslední scénka o lázních.

 

Všem se to moc líbilo. Další komentovaná prohlídka bude každou středu od 20. srpna do 30. srpna od devatenácti hodin. Těší se na vás pouliční divadlo Viktora Braunreitera.

 

 

 

Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.