Pouliční divadlo v Karlových Varech

REKLAMA

Minulý týden proběhla divadelní hra pod širým nebem, v pojetí Viktora Braunreitera.

Zahájení prvního zastavení, začalo v devatenáct hodin u Karlovarského Městského divadla. Přišlo poměrně dost lidí. Představení se odehrává s čistě dámskou prohlídka Karlových Varů, kterou nazvali Varandy.

 

Jednalo se o první začátky ochotnického divadla, které šéfoval nějaký Tadeáš Dam. Odehrávalo se to v dřevěné boudě, tam, kde dnes stojí Grandhotel Pupp. Později toto dřevěné divadlo spadlo. Místo koupil pan Jan Becher, který postavil nové divadlo se spoluprací s městem nazývané Becherové divadlo. Divadlo bylo z venku pěkné, ale uvnitř prý peklo.  V roce 1884 až 1886 bylo postaveno Karlovarské Městské divadlo podle návrhů vídeňského ateliéru Ferdinanda Fellnera a Hermanna Helmera. Po nádherném příběhu Karlovarského divadla se všichni odebrali k Lázeňskému Vřídlu.

Druhé zastavení, scénka vypráví o vzniku vřídlu a samostatné kolonády. Toto vše se odehrává v humorném pojetí. Když skončila scénka, tak se všichni odebrali ke kostelu Máří Magdaleny.

Třetí zastavení ochotnického divadla, kde herci zahráli scénku o kostele. Ta vypráví o vzniku kostela.

Po scénce se všichni odebrali na Zámeckou věž, kde pokračovala čtvrtá scénka.

 

Pak následovalo páté zastavení, a to se šlo po smradlavé cestě, která se tak nazývá. Šlo se mezi baráky cestou dolů. Vyšlo se na Mlýnské kolonádě a tam začala poslední scénka o lázních.

 

Všem se to moc líbilo. Další komentovaná prohlídka bude každou středu od 20. srpna do 30. srpna od devatenácti hodin. Těší se na vás pouliční divadlo Viktora Braunreitera.

 

 

 


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.