Česko – Rusko 3:0 Karlovy Vary

REKLAMA

Byl to zvláštní pocit, řekl k reprezentačnímu návratu Ručinský

Povedený návrat do reprezentace po devíti letech prožil třiačtyřicetiletý útočník Martin Ručinský. Jakožto nový rekordman s primátem nejstaršího českého reprezentanta stačil bez potíží na mezinárodní scéně bruslařsky, oslňoval tradičně skvělým přehledem ve hře a pod výhru 3:0 nad sbornou se podepsal i povedenou nahrávkou na trefu spoluhráče z první útočné formace Dominika Simona.

“Byl to zvláštní pocit, protože když si člověk oblékne na sebe ten dres, tak ho napadají různé myšlenky. A mně se vybavily ty krásné časy, které jsem v reprezentaci strávil. Ať už mistrovství světa, olympiáda, ta generace kluků, s nimiž jsem to prožil…,” řekl novinářům Ručinský. “Dnes už je to ale úplně jiný hokej. Pro mě však byla vždy čest reprezentovat a národní dres nikdy neodmítnu,” ujistil útočník extraligového Litvínova.

Ze svého vystoupení měl relativně dobrý pocit. “Pro mě to byl dobrý návrat. A hlavně vítězný. Ze začátku jsme byl trochu na trní, protože jsem nevěděl, co od toho očekávat. Rusové skvěle bruslili, ale postupem času jsem si na to zvykl a nějak se tím zápasem probojoval, i když to z mé strany mohlo být daleko lepší,” popsal Ručinský.

Dokonce si po polovině duelu připsal asistenci u trefy Dominika Simona na 2:0. “Vynikající práci tam v rohu odvedl Vláďa Sobotka, který tam vybojoval puk a nechal mi ho tam, abych si ho mohl sebrat. Já se akorát natočil, podíval se, kde kdo je, ‘Síma’ se tam nádherně uvolnil, já mu to posunul a klobouk dolů před tím, jak to zakončil. V jednu chvíli jsme si říkal, proč to střílí, když tam byl úplně sám, ale zakončil to parádně,” ocenil Ručinský.

Krátce poté navíc Michal Vondrka zvýšil už na 3:0. “Ještě ale nebylo hotovo, protože jak se v hokeji říká, těch 3:0 je nejhorší vedení. Kdyby dali jeden gól z přesilovky, k tomu další slepený, tak jsou zpátky ve hře. V dnešním hokeji stav 3:0 nic neznamená. A my jsme si to i říkali v kabině, že musíme pokračovat v tom, co jsme začali,” přiblížil olympijský vítěz a trojnásobný mistr světa.

Výhru podle jeho názoru už čeští hokejisté potřebovali jako sůl. “Chtěli jsme vyhrát a jsme za to rádi, protože někde musíme začít. Rusové přijeli s mladými hráči, ale hráli výborně, byli silní v osobních soubojích, měli výborný, extrémně dobrý pohyb a i několik šancí, takže ten zápas nebyl tak jednoznačný, jak se zdá,” podotkl Ručinský.

“Na předchozí turnaje jezdili hlavně mladí kluci, taková ta perspektiva národního mužstva, teď už tu jsou kluci, kteří v reprezentaci něco odehráli. Na všech postech byla velká zkušenost a to se podle mého projevilo,” řekl Ručinský a zároveň si pochvaloval atmosféru v týmu. “Cítil jsem to už na tréninku, takovou tu pohodu v dobrém slova smyslu. Je to výborná parta a já jsem rád, že toho můžu být součástí,” řekl Ručinský.

Mladíčka Simona označil za vynikajícího hráče, který představuje velkou budoucnost českého hokeje. A skvěle si Ručinský rozumí na ledě i se Sobotkou. “U Dominika tam ještě nejsou ty zkušenosti, ale je to vážně vynikající hráč. Vláďu Sobotku ani nemá cenu komentovat, to je podle mého názoru v současnosti jeden z našich nejlepších hráčů,” uvedl Ručinský.

Ocenil i bezchybný výkon brankáře Alexandra Saláka. “On je tím důvodem, proč jsme vyhráli. Pochytal všechno, chytal opravdu výborně.”

Právě Salák s obdivem a úctou vyzdvihl, že dnes za národní tým hráli hráči lepšího průměru a jedna legenda – Martin Ručinský. “To že Saša říkal? Podle mého ho někdo během zápasu trefil pukem do hlavy a neví, co říká. Já jsem jeden z těch kluků a budu se snažit co nejvíce pomoci k tomu, abychom vyhráli i v sobotu v Praze,” uzavřel Ručinský.

Autor: ČTK
www.ctk.cz