13. června 2024

zprávy z Karlovarského kraje

REKLAMA

V sobotu 11. prosince odpoledne se rozhodlo dvanáct turistek, že si udělají výlet na Linhart, kde se pořádala akce „Strašidelná stezka“, kterou pořádali Lázeňské lesy Karlovy Vary.

Autobusem turistky dojely na konečnou v Doubí, kde vystoupily a vydaly se směrem lesní cestou a na Linhart. Ten den jezdil vánoční autobus přímo na místo. Počasí bylo pěkné, ale mrazivé.

Když došly na Linhart, tak si některé daly svařák a kafíčko na zahřátí. Jedna seniorka přinesla i ozdoby na stromeček, které tam pověsila.

Po té se šly podívat na vánoční stromky, které zde prodávali. Frézovaní a balení stromků bylo zdarma. Dále kdo chtěl, měl možnost opéct si na ohni buřty. Děti si mohly vyrobit v dílničce dáreček s drátenicí Andreou. Kolem třetí hodiny se otevřela obora a kdo měl jablíčka nebo mrkev, tak mohl nakrmit daňky. Byl to pro všechny nádherný zážitek.

Po krmení a prohlídce šly seniorky po strašidelné stezce, která byla osvícená světélky. Prošly strašidelnou bránou, kde stál  výběrčí klíčů v masce. Odvážné děti za splněné úkoly získávaly razítka. V cíli na ně čekala odměna. Druhá zastávka byla u čarodějnice, která ovládá černou magii a jen magická voda ji mohla zbavit kouzelné moci. Třetí zastávka byla u vlka, a z jeho doupěte bylo slyšet vlčí řev. Pro děti i seniorky to byl pěkný zážitek. Lesní cestou se vrátily zpět do Doubí a každá jela domů.


Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.