Voliči se začínají zajímat více o politiku, poprvé hnutí miliardáře mírně ztácí

REKLAMA

Pokud by se v těchto dnech konaly volby do Poslanecké sněmovny, vyhrálo by je  stále hnutí  miliardáře Babiše ANO, které svým obchodním marketingem se ziskem 29,3 procenta, uvedla agentura Focus.

Sociální demokracii by volilo 16,4 procenta lidí, ta vyměnila ,, Bordelmama“ a voliči na Lubomíra Zaorálka vnímají pozitivněji, než pracovitého suchara Sobotku.

Populistická SPD Tomia Okamury, by se podle průzkumu dostala do dolní parlamentní komory se výsledkem 5,7 procenta.

Pirátům, kteří by získali 5,2 procenta zatím sněmovna nechává dveře otevřené.

Do Poslanecké sněmovny  by se dostala KSČM (11,8 procenta).

Odpočinutou ODS by volilo  (10,9 procenta) a provařená TOP 09 by dostala 7,2 procenta.

Kalkul Lidovci a Starostové se nedostane přes desetiprocentní hranici, nutnou pro vstup do parlamentu. Aktuální zisk  7,6 procenta nestačí. Suverénní Lidovci zbytečně skočili na lep STAN, který by měl tvrdit komunální politiku a voliči rozpínání komunálních politiků z obcí do pražské kavárny intelektuálů aktuálně moc nepodporují.

Ochotu jít volit vyjádřilo celkem 62 procent dotázaných, nejmenší zájem o volby mají voliči ve  věku 18 – 24 let, nejvyšší zájem mají zkušení senioři ve věku od 65 let.

Hnutí ANO miliardáře Babiše dnes doslova napěchované  přeběhlíky a prospěcháři, kteří střídají politické strany jako ponožky začalo poprvé ztrácet.

V Karlovarském kraji do hnutí ANO přeběhla polovina vyvrženců z ODS, ti okamžitě po převzetí politické moci v hnutí, totálně zlikvidovali původní, často politicky nezkušené a naivní zakládající členy, Důkazem totální likvidace jsou všichni zastupitelé za ANO v Karlových Varech, ti odmítli poslouchat totalitní vládnutí po ,,Babišovsku,“ současnou hejtmankou Vildumetzovou, která již zahájila i razantní výměny vedoucích  úředníků a pracovníků na Kraji, po vzoru ,, Noci dlouhých nožů,“ tolik typickou pro ODS tak,  jak byla známá povolebními čistkami z minulých let. Likvidace dlouholetých pracovníků a dosazování poslušných manažerů po vzoru politických výběrových řízení, je opakování zlořádu z dob nedávno minulých.