Na letním kinu si v roce 2010 udělal primátor kampaň

REKLAMA

Opoziční zastupitel z hnití Ocojimjde Otmar Homolka tvrdí, že v roce 2010 si primátor Kulhánek udělal na letním kinu kampaň

,,V roce 2018 budeme opět promítat digitálně a to od poloviny července do konce prázdnin. Škoda jen, že ne v Karlových Varech..,” postěžoval si na webu Otmar Homolka z hnutí OCOJIMJDE. Tato hláška zazněla v souvislosti s tím, že se nejedná o letní kino v Karlových Varech, ale v Boskovicích, které mají  pouhých 11 tisíc obyvatel. Rekonstrukce tamního letního kina podle informací stála městečko 14 milionů korun a digitalizace přijde na dalších osm.

Pro srovnání letní kino v Karlových Varech bylo uvedeno do provozu za cca pět milionů korun, které vynaložilo bez výběrových řízení  v minulém volebním období na práce, které bez záruk dělal se svými kamarády jeho kolega a tehdejší koaliční zastupitel Fujdiar svépomocí. Od té doby  je kino podle Homolky v ostudném stavu, zatéká do budov a jeho prostory jsou zakryté plachtami.

,,Primátor si na LK udělal volební kampaň v roce 2010, angažoval Láďu Gerendáše a vyhrál volby. Nyní se už v kině vůbec nepromítá. Prý lidé nemají zájem. Na Moravě rostou nová letní kina jako houby po dešti, v našem světově proslulém festivalovém městě nefunguje. Karlovy Vary jsou zdravé město – tvrdí primátor,”uvádí Homolka, který je zapleten do podvádění při hlasování v soutěži Stavby Karlovarského kraje.

Karlovy Vary v posledních létech investovaly do opravy elektroistalace, která po Fujdiarovi neprošla revizemi a hrozily úrazy elektrickým proudem. V letošním roce probíhá oprava opěrné zdi orchestřiště. Zázemí se bude opravovat i v následujícím roce, vžy na základě výběrových řízení a v souladu s okolními investičními záměry a podle pravidel města, se kterými si Fujdiar moc starostí nikdy nedělal.

Krom mnoha dalších veřejných funkcí je primátor Petr Kulhánek i činovníkem filmového klubu a jeho náměstek Jiří Klsák ( oba z hnutí KOA) má na starosti školství, sport a kulturu a podporu kultury v letním kinu, která byla v roce 2017 třistatisíc korun.

Na videu je akce, která byly městem dotována 100 tisíci korunami a místo plného letního kina přišlo na kapelu 160 lidi.

KVListy

V letošní roce dotuje město přes náměstka Klsáka tři koncerty po sto tisících, které vysoutěžil jako jediný zájemce majitel zkrachovalého klubu Irská a další dotovaný koncert sto tisíci zajistí firma Yashica v podání Michal Davida. Celkem dotace v roce 2008 je 400 tisíc korun.

foto zdroj:  ocojimjde.cz