Hnutí ANO řídí kraj jako firmu, ale letiště se opět řítí do červených čísel

REKLAMA

Letecká linka z Karlových Varů do Düsseldorfu končí. Letadla létala téměř prázdná. Za krachem projektu stojí špatně načasovaná propagace, to si myslí vedení kraje.

Náměstek Hurajčík (ANO)  tvrdí, že je neúčelné vynakládat velké veřejné prostředky na udržení linky, kde je využito pouze deset procent kapacity letadla.

Hejtmanka Vildumeztová (ANO) si myslí, že propagace linky měla začít hned při jejím dojednávání.

Primátor Kulhánek (KOA) uvedl, že zastavení linky bylo bohužel i z jeho pohledu v danou chvíli nevyhnutelné.

Situace karlovarského mezinárodního letiště není dobrá, opakování dokolečka toho co se nedaří se od politiků z hnutí ANO moc nečekalo. Spíš by bylo na snadě, aby se věci jen na kraji zlepšovaly při volebním slibu, že budou řídit kraj jako firmu, ale nikoliv s červenými čísly.  Recept, který hnutí ANO nabízelo občanům kraje zatím trochu pokulhává.

Letiště prý zatím žije ze svých nastřádaných rezerv, ale tento rok se prý dokonce v obchodní společnosti plánuje minus se snahou o nejnižší možnou ztrátu.

Zástupci kraje chtějí jednat o dalších s ČSA, ale do budoucna může být problémem letiště přistávací dráha. Do roku 2019 se musí přistávací dráha rozšířit. Modernizaci dráhy  i její prodloužení čeká ještě řada jednání.

Kraj ale doposud nemá ve svém vlastnictví ani podstatnou část potřebných pozemků pro dokončení dráhy do finální podoby.

Jakou pravdu píší Babišova média, mohou za to Němci ? ….