30. května 2024

zprávy z Karlovarského kraje

Babišova vláda bude muset mnohé napravovat

youtube

REKLAMA

Personální změny na úřadu vlády budou pokračovat postupně na všech ministerstvech. Jednotlivé rezorty budou muset opustit nevýkonní a neloajální úřednici, kteří si léta libovali v přebujelé a neefektivní byrokracii léta zatěžující často i duplicitními agendami celý stát.

Rozporuplnou osobu Andreje Babiše zatěžuje jeho vydání k trestnímu stíhání, jinak se Babiš přiznal i k členství v KSČ a dnes asi každý ví, že slovenské soudy už neudrželi ani jeho statut v STB.

I přes to Babiš vytrvale poukazuje na dlouhá léta bující administrativu, která více dusí ekonomiku celého státu, než aby vytvářela kvalitní služby pro občany a podnikatele.

Asi každý se setkal s arogancí úředníka, málo kdy jsou mizerně placená místa především v samosprávách obsazována skutečně těmi nejkvalitnějšími odborníky, kteří s pečlivostí přistupují k potřebám občanů, jako by byly jejich vlastní , ale spíš opak je pravdou. Nedostižnost  uzamčených kanceláří z mnoha důvodů, zástupy za nepřítomné odborníky, které občanům ochotně poradí se zastavit až za čtrnáct dní a další informace, které občané dostávají místo jasné pomoci a porady.

Vláda Andreje Babiše má jedinečnou příležitost zatočit úřednickou loby. Občané vybrali člověka, který prokázal, že se umí dobře postarat sám o sebe a je ochotný i zlepšit poměry i pro ostatní.

I korupční prostředí často ovlivňované politiky, kteří se vždy po čtyřech létech vyměnili museli podporovat dobře kvalifikovaní úředníci, kteří se drželi v úřadech dál. Buďto se na skandálech v zákulisí nepřímo, ale často i přímo aktivně podíleli. Bez nich by toho moc ani ti nejvykutálenější politici sami nenadělali.

Návrh programového prohlášení vlády České republiky je první návrh po listopadové revoluci, který by mohl mnohé skutečně změnit.  Mnoho ambicí, které se zdají být nejen populistickou propagandou, ale reálným cílem se objevuje ve všech rezortech.

Předseda vlády Andrej Babiš pojede 5. ledna 2018 na svoji první zahraniční návštěvu, která bude již tradičně na Slovensko. Potká se se slovenským premiérem Robertem Ficem, se kterým chce jednat především  o spolupráci v oblasti dopravní infrastruktury, obrany a bezpečnosti i energetice. V pondělí 22. ledna 2018 premiér Babiš navštíví Bulharsko. To se od začátku roku 2018 ujímá předsednictví Evropské rady. Premiér Babiš chce proto s premiérem Borisovem jednat o prioritách bulharského předsednictví, které by mohlo být prospěšné i pro Českou republiku.

Montovny Evropské unie, kterými se nově přistupující země postupně staly se za posledních deset let se dají připodobnit k novodobým kapitalistickým koloniím, které zde nacházejí nejen odbytiště své výroby, ale i místo pro zpracování a distribuci často velmi nekvalitních potravin, které u nich v obchodech nenajdete.  Mnozí občané České republiky v příhraničních oblastech zejména s Německem ví, že kvalita potravin za srovnatelné ceny je v náš neprospěch rozhodně nesrovnatelná.

Vitalia.cz

Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.