Primátorka Karlových Varů je Andrea Pfeffer Ferklová

REKLAMA

Nová primátorka Andrea Pfeffer Ferklová (ANO) byla  zvolena 26 hlasy z pětatřicetičlenného zastupitelstva. Zastupitelé volili primátorku aklamací stejně se rozhodovalo také o třech náměstcích primátorky a členech rady, která má celkem devět lidí. Z toho dva radní jsou pro výkon funkce uvolnění. V Karlových Varech  tak začal vládnout koalice ANO, Karlovaráci a ODS s podporou Strany soukromníků ČR, která má v zastupitelstvu většinu čítající 23 hlasů.

První náměstkyni byla zvolena Hana Zemanová, dalším náměstkem pro IT a sociální věci bude Tomáš Trtek a konečně ODS bude mít náměstka pro investice Petra Bursíka.

Navíc  o proti minulé koalici budou ještě ze svých současných profesí uvolnění dva radní, kteří se budou věnovat politice na plný úvazek. První uvolněný  radní je Martin Dušek z ANO pro oblast dopravy, životního prostředí a komunální odpadovou společnost a druhým radním na plný úvazek se stal lékař Josef März za Karlovaráky, který bude mít na starosti oblast kultury. Radu ještě doplní neuvolnění členové, kterými jsou  Lubomír Kovář a Hana Žáková (ANO) a Pavel Bouška (Karlovaráci), ti zůstávají ve svých občanských profesích.

Byl zvolen kontrolní výbor ve složení Bartůnová, Žáková, Batíková, Kozáková, Jandová, Tůmová, Toufarová, Vaněk, Marečková. Před volbou předsedy kontrolního výboru byl nový uvolněný radní pro kulturu März trochu zmaten, jak sám uvedl. Předsedkyní kontrolní výboru nebyla zvolena zastupitelka Tůmová(KOA), která byla doposud radní, ale Věra Bartůňková za KCČM.

Finanční výbor byl zvolen ve složení  Kovář, Pášmová,  Bauer, Vaněk, Kulhánek, Mareš, Vlk, Vrzal, Bouška, předsedou byl zvolen zastupitel Kovář.

Výbor strategií a dotací byl zvolen ve složení Kopfstein, Kovář,  Benedikt, Murasová, Tůma, Janů, Procházka, Bursík, Novotný, předsedou byl zvolen zastupitel Kopfstein.

Výbor pro sociální věci a seniory byl zvolen ve složení  Bouzová, Pášmová, Čábelová, Hradečná, Konšel, Zelinka, Šmejkalová, Peer a Nesrsta.

Výbor pro dopravu, životní prostředí, čistotu města a zeleně byl zvolen ve složení  Žáková, Hrdlička, Bouzová, Vrbická, Růžička, Havel, Murčo, Vinč a Dohnal.

Primátorka také pozastavila usnesení rady města, která se jí zdála nesprávná a byla schválena starou radou města po volbách. To se ale nelíbilo zastupiteli Kulhánkovi (KOA), který v té době dohrával svou osmiletou roli primátora. I přes to zastupitelé usnesení rady schválili.

Bývalý primátor města Kulhánek napadl návrh na termín prosincového termínu s tím, že podle jeho slov má město být v roce 2019 v rozpočtovém provizóriu. Nový termín byl  i přes to schválen na 11.12.2018. Proč se termín změnil noví politici nevysvětlili. Zdali město bude v rozpočtovém provizoriu budou nový zastupitelé asi dál jednat.

Poslední vážné téma

V závěru ustavujícího zastupitelstva byl schválen úkol novým radním, aby jednali o ukončení  záměru Karlovarského kraje provozovat leteckou školu  na letišti Karlovy Vary.

 

Připravujeme: Platy karlovarských politiků