PIRÁT POCHLEBUJE, HNUTÍ ANO MĚNÍ HEJTMANKU

REKLAMA

„Vyhráli volby, proto jim tento post náleží,“ uvedl krajský radní a opoziční zastupitel města Karlovy Vary Josef Janů (PIRÁTI).

Mimořádné krajské zastupitelstvo už možná 11. listopadu rozhodne o personální rošádě v hnutí ANO, protože hejtmanka chce funkci složit koncem roku.

Mediím politici z hnutí ANO říkají to, že oba krajští náměstci jsou ve hře. Dokonce se podle vyjádření tváří, že si funkci hejtmanky oba přejí jeden pro druhého. Ale asi bude vše jasné, teprve po stranické schůzi, kde se rozhodne už jen politicky a Piráti?, těch se asi nikdo ptát na jejich názor moc nebude.

Sama politička Mračková poukazuje na to, že rozhodně novým hejtmanem bude jeden ze současných členů vedení kraje za hnutí ANO 2011.

Její nástupce se podle současné hejtmanky musí ve funkci orientovat, využít zkušenosti, které za tři roky na kraji získal, a rozpracované věci umět dotáhnout do konce (zasvěcení ví, kdo bude mít politickou podporu nejspíš už dnes)

Od posledních krajských voleb v roce 2016 je koalice složená z hnutí ANO, které vyhrálo volby, Piráti, Hnutím za harmonický rozvoj měst a obcí, ODS a bramboračku politických protikladů uzavírá nezařazený radní, který původně kandidoval za SPO.

Důvodem proč odchází Jana Mračková Vildumetzová z postu hejtmanky, není kampaň seniorů za její setrvání ve funkci hejtmanky, ani sebereflexe z kumulace politických funkcí (hejtmanka, poslankyně a předsedkyně asociace krajů…), ale  očekávání přírůstku do rodiny.

Současná koalice má v krajském zastupitelstvu 24 ze 45 křesel.