25. července 2024

zprávy z Karlovarského kraje

Procházka ze Staré Role do Otovic

Dne 16. února 2023 se sešlo u tržnice osm turistek, které nastoupily do autobusu číslo patnáct a jely směrem Stará Role. Cestou na zastávkách přistupovaly další turistky. 

Počasí bylo mrazivé, ale přes mraky prosvítalo sluníčko. Autobus dojel na konečnou zastávku ve Staré Roli, kde všechny turistky vystoupily. Nakonec se jich sešlo osmnáct.  Vydaly se směrem na Čankov. Šly pár metrů silnicí a pak odbočily na polní stezku, kterou došly k hostinci Rosnice. Vydaly se kolem obory, kde chovají pár koní.

Počasí přálo, sluníčko vylezlo a začalo hřát. Šlo se veseleji. Po pár kilometrech došly do Čankova, kde na ně čekala další turistka.  V zahrádkách obdivovaly první posly jara-kvetoucí sněženky.

Devatenáct turistek se vydalo silnicí směr Otovice. V Otovicích tradičně si zašly na kafíčko a výborný zákusek, které si v kavárně sami pečou. Když si odpočinuly, tak některé ženy odjely autobusem domů a zbývajících osm se vydalo pěšky do Sedlece.

Cestou se ještě šly znovu podívat na Novou Otovickou vyhlídku. Některé turistky ji ještě neviděly.

Tato Nová Vyhlídka je z kovové konstrukce, dlouhá je třicet tři metrů a dva a půl metru vysoká. Z ní je krásný pohled na Krušné hory a Klínovec. Dále pokračovaly směrem Sedlec.

 

V Sedleci je nádherný kostel sv. Anny. Tento kostel byl postaven v roce 1738 – 1747.

 

 

V této obci stojí zámek, který poslední dobou chátrá.

Tento zámek byl vystaven v sedmnáctém století. Dnes jej vlastní ruská firma Green Forest. Tato firma nechala zámek chátrat, nestarala se o něj. V roce 2010 se pokoušely o záchranu formou zapsání na seznam kulturních památek. Zámek zasáhl požár dne 23. července 2012. Tento zámek směřuje k úplnému konci.

 

Po této prohlídce pokračovaly dále, sluníčko jim svítilo krásně na cestu. Šly podél řeky Rolava, až došly k Thajskému bistru, kde si daly občerstvení. Poté šly na autobus a odjely ke svým domovům.


Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.