22. června 2024

zprávy z Karlovarského kraje

Turistky směr Krále Jiřího – Křižíkova

Každý čtvrtek za každého počasí, jestli je zima nebo horko, se scházejí turistky na výlety. 

Tentokrát  9. února 2023 se sešlo u Tržnice devatenáct turistek. Přicházejí stále nové turistky, které rády chodí a nechtějí být doma. Počasí bylo mrazivé, ale slunečné.

Když se všechny sešly, vydaly se ulicí Bezručova a pokračovaly směrem k ulici Krále Jiřího. Prošly kolem nádherných vil, které sloužily jako lázeňské domy. Některé jsou opuštěné. Pokračovaly k restauraci Malé Versailles, kde poskytují a vaří  zdravá jídla. Naproti restauraci je rybník, který byl zamrzlý. V minulosti toto místo využívaly karlovarské děti k volnému bruslení. Nebo kluci k hokejovému tréninku.

Kousek Křižíkovou ulicí došly k lesu, kde je čekal menší kopec, který procházkou vyšláply. Musely dávat pozor, cesta byla místy trochu ještě zasněžená a zledovatělá.

Došly k Lesní pobožnosti, kde si na chvilku odpočinuly. Sluníčko nádherně svítilo na lesní cestičku, mohly se tak kochat zimní přírodou. Pokračovaly dál a povídaly si. Na pěší křižovatce se potkaly s druhou partou turistek, kterou vede paní Jitka z klubu Náměstí Horákové. Pozdravily se a pokračovaly každá na jinou stranu.

Jak si povídaly a pozorovaly zimní přírodu, došly k Linhartu k srnčí oboře.  Tradičně si zašly do restaurace Svatý Linhart, kde si daly  kávičku se zákuskem a některé si daly svařák.

Po pěkném odpočinku se rozdělily, některé se vydaly směr Doubí a zbývajících šest se rozhodlo, že půjdou cestou až ke Krajskému úřadu.

Statečných sedm turistek zjistilo, že ze šesti kilometrů ušly deset.

Od Krajského úřadu jely každá k Tržnici, kde se rozloučily a pokračovaly ke svým domovům. Slunné počasí jim přálo až do večera. Těší se za týden na další výlet.

 


Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.