26. dubna 2024

zprávy z Karlovarského kraje

Prodraží opravu Císařských lázní politici z orchestru?

Komunita okolo Karlovarského symfonického orchestru, pro který se vestavba sálu má realizovat patří mezi politické přívržence právě současného hejtmana Kulhánka. V dlouhodobě apolitickém hudebním tělesu se v současné době rekrutuji politici z hnutí KOA, ve kterém je Kulhánek dlouholetým členem. Možná právě zpolitizování Karlovarského symfonického orchestru a navázaní voličů na hudební lobby si v Karlových Varech vynutilo zásahy do rozběhnutých stavebních prací. Za vlády Kulhánka byl neziskový KSO o proti jiným organizacím města Karlovy Vary velmi výrazně dotován z rozpočtu města.
REKLAMA

Poslankyně Mračková (ANO) obvinila hejtmana Kulhánka (KOA) z promarnění desítek miliónů za projety, které nevedly s uskutečnění oprav Císařských lázní. Mimo jiné poslankyně varuje, že hrozí porušení zákona o veřejných zakázkách a tím pádem i vratka státní dotace, kterou Karlovarský kraj čerpá na revitalizaci známé lázeňské památky.

Překotné změny v průběhu rekonstrukce mohou znamenat další prodražování stavebních prací.

Podle Mračková změny v projektu nejsou odsouhlaseny památkáři a každá z nich znamená vícepráce, vícenáklady a možná v konečném důsledku i zastavení celé stavby.

Pod vedením města Karlova Vary Peterem Kulhánkem, který byl současně také krajským zastupitelem se za projekty na revitalizaci lázní utratilo  z veřejných rozpočtů 65 milionů, aniž by začala realizace stavby. Kraj pod Vedením Mračkové za změnu projektu zaplatil 2 miliony, dosáhl kladného stanoviska památkářů a po výběrovém řízení zahájil stavbu.

Podle plánu má být rekonstrukce hotová na jaře přespříštího roku, ale zněny mohou vyvolat kromě další veřejných peněz, výrazné prodloužení otevření Císařských lázní.


Komunita okolo Karlovarského symfonického orchestru, pro který se vestavba sálu má realizovat patří mezi politické přívržence právě současného hejtmana Kulhánka. V dlouhodobě apolitickém hudebním tělesu se v současné době rekrutuji politici z hnutí KOA, ve kterém je Kulhánek dlouholetým členem.

Možná právě zpolitizování Karlovarského symfonického orchestru a navázaní voličů na hudební lobby si v Karlových Varech vynutilo zásahy do rozběhnutých stavebních prací. Za vlády Kulhánka byl neziskový KSO o proti jiným organizacím města Karlovy Vary velmi výrazně dotován z rozpočtu města.

Kraj na stavbu, která má být dokončena za zhruba dva a půl roku, uvolnil 350 milionů korun. Dalších 400 milionů korun má kraj získat na stavbu od státu. Sto milionů korun je příspěvek města Karlovy Vary, které by chtělo v Císařských lázních vybudovat koncertní sál pro Karlovarský symfonický orchestr významně politicky ovlivňovaný angažovanými zaměstnanci a zároveň členy z hnutí KOA.

V době vlády exprimátora Kulhánka se v Karlových Varech utrácely veřejné peníze za projektové dokumentace za mnohé projekty, které nikdy nespatřily světlo světa lidem přímo napojeným na politiky v hnutí KOA bez výběrového řízení. Asi nejznámějším projektem „do šuplíku“  za milión korun byl projekt na integrovaný dopravní terminál, kde byla v přímém střetu zájmu politička Tůmová z hnutí KOA.


Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.