14. června 2024

zprávy z Karlovarského kraje

ČSSD pokračuje do pekel

REKLAMA

ČSSD po sjezdu pokračuje krasojízdou do pekel v čele s Hamáčkem. Od té doby prohrávají socialisté jedny volby za druhými.

Od nástupu Jana Hamáčka ke kormidlu ČSSD byla odstartována další vládní spolupráce s Andrejem Babišem, který nejen, že ČSSD připravil o většinu voličů, ale kromě toho už socialisté přestali plnit většinu ze svého programu.

Od nástupu Hamáčka, který obhájil pozici předsedy ČSSD na sjezdu přitom preference stále, padají strmě dolů a letos se očekává, že se ČSSD nedostane do poslanecké sněmovny.


„Dnes zvolíme nové vedení, ale především určíme směr a program do voleb do poslanecké sněmovny. Ve skutečnosti nemusíme nic moc vymýšlet, náš program je jasný: My jsme levice. V těchto třech slovech je všechno, co potřebujeme vědět, všechno, čím se potřebujeme řídit, všechno, co máme dělat. Vážené delegátky, vážení delegáti, jsme jedinou demokratickou levicovou stranou a buďme na to hrdí. Jsme jediná strana, která lidem nabízí solidaritu, jistotu a ochranu. To jsme úspěšně dělali i ve vládě proti hnutí ANO. Kdo to chce, tak to vidí. My jsme zabránili posunu politiky doprava,“ uvedl ve svém kandidátském projevu do funkce předsedy sociální demokracie Jan Hamáček.

Jasněji a explicitněji to nově zvolený šéf sociálních demokratů ani vyjádřit nemohl. Jeho předvolební strategie je jednoduchá: co nejostřeji a nejvýrazněji rozehrát klasický pravolevý konflikt, zvednout levicovou kartu, strašit před plány pravice a ze sociálnědemokratické strany udělat jedinou hráz, která brání před tím, s čím se pravicové partaje chystají přijít.

Jestli zbytek voličů, kteří jsou dnes pod 5% uvěří hře o levicové myšlenky je daleká budoucnost.
Vše spíš nasvědčuje tomu, že Hamáčkovi již přestává věřit jeho slova i posledních pár voličů, které udržují lokální kmotři pasoucí zbytky poražené armády politiků v krajích.
Právě Hamáček představuje starou a ztrouchnivělou ČSSD se zátěží korupčních kauz, podrazů a politických dinosaurů.

Mnoho členů ČSSD již potápějící se „socanskou bárku“ pod vedením Hamáčka opustilo a další přibývají.

Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.