První adventní neděli rozsvítili vánoční strom děti

REKLAMA

Nové vánoční trhy a první adventní neděli zahájil primátor Petr Kulhánek (KOA), krátce po koncertu Anny K. Po představení celého vedení města Karlovy Vary a pořadatelů proběhlo rozsvícení vánočního stromu, které provedli výherci výtvarné soutěže, dvě děti z Karlových Varů. Strom věnovali zdarma manželé Suchanovi z Chodova, které pozvali na pódium náměstci  Čestmír Bruštík(ANO) a Michal Riško(ČSSD).

Krátce po rozsvícení vánočního stromu primátor Petr Kulhánek rozsvítil první svíci na adventním věnci a po té rozdával polévku. Při zahájení bylo přítomno přes tři tísíce návštěvníků, kteří si mohli vybírat na stáncích tradiční pochutiny, sladkosti,  nealkoholické punče pro děti, ale i teplou medovinu s tradičním svařeným vínem pro dospělé.

Ale svátky vánoc jsou především pro děti a proto jel na plno dětský vláček i kolotoč, v plném provozu byla i dětská dílnička v zázemí hotelu Thermal, pro rodiče byla otevřená kavárna se zákusky a kávou. Na platě před Thermalem probíhali i zabíjačkové hody.

Toalety ve Dvořákových sadech byly otevřeny do večerních hodin, stejně jako v Thermalu, který bude k dispozici až do poslední adventní neděle 20.12.2015.

Návštěvníky byly trhy doslova napěchovány, chvílemi až k prasknutí. Teplé nápoje ve vánočních hrníčcích si může každý zakoupit hned na několika stáncích. Vánoční hrneček je za vratnou zálohu 30,- Kč. Tradiční porcelánový hrneček si ale může každý ponechat i jako suvenýr na nové vánoční trhy v Karlových Varech. Této možnosti využilo mnoho návštěvníků a hrnečky na pultech stánků doslova mizely.

Krátce po dvacáté hodině se trhy uzavřely, stánky zhasly, jen vánoční strom jasně zářil do tiché tmy.