30. května 2024

zprávy z Karlovarského kraje

Karlovy Vary mají vánoční strom

Karlovarské listy

REKLAMA

Dvanáct kilometrů putoval v neděli v pravé poledne vánoční strom pro Karlovy Vary. Přibližně 14 metrů vysoká jedle byla pokácena v Nerudově ulici na zahradě manželů Suchanových v Chodově a o hodinu později byla dovezena před karlovarský hotel Thermal.

Vztyčení jedle jako symbolu vánočních svátků bylo za uplynulou řadu let poprvé, kdy vánoční strom nepocházel z lázeňského města. Krom nabídek dalších subjektů mají i lesy v Karlových Varech své kandidáty, ale vyhrála právě jedle z Chodova. Při rozsvícení stromu budou přítomni i jeho dárci.

Na  zahradě manželů Suchanových jedle rostla dvacet pět let. Na plošinu auta dostat strom nebylo jednoduché, však zaměstnanci ze Správy lázeňských parků Karlovy Vary si s nelehkým úkolem poradili. ,,Přeprava nebyla jednoduchá i proto se vše řešilo v neděli, protože je i slabší doprava a bude méně komplikací, “ uvedl náměstek primátora Čestmír Bruštík.

Na instalaci vánočního stromu dohlížel i náměstek primátora Michal Riško, který má prostřednictvím městské společnosti KV City na starost průběh vánočních trhů a jejich organizaci.

Radní odsouhlasili pro letošní vánoční trhy i více finančních prostředků, aby zlepšili jejich úroveň a přilákali více návštěvníků, než tomu bylo v minulých letech. Mezi atrakcemi nebude chybět kluziště i kolotoč pro děti. Na více místech bude v prodeji i vánoční svařák v nových hrníčcích. Otevřeny do večera budou i toalety v blízkých Smetanových sadech i v Thermalu.

Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.