25. července 2024

zprávy z Karlovarského kraje

Strakonice a místní pivovar

REKLAMA

Dne 12. června 2024 měli celodenní výlet senioři z Úvalské klubovny. Sraz měli u Tržnice. Před sedmou hodinou přijel autobus DPKV, který řídil tradičně pan Petr. Senioři nastoupili a pan řidič mohl vyjet. Cesta byla příjemná: Vedoucí zájezdu paní Milada dala instrukce o výletu, co je čeká během dne. Po dvou hodinách pan řidič zastavil v Nepomuku na benzínové pumpě, aby si senioři došli na WC a dali kafíčko.

Po třiceti minutách mohl pan řidič vyjet do Strakonic. U hradu všichni vystoupili, rozdělili se na dvě skupiny a převzali si je průvodci, aby je hradem provedli.

Prošli dva okruhy. První okruh Řád maltézských rytířů, druhý okruh hrad – muzeum, kde je největší sbírka  unikátních dud.

Dále si prohlédli textilní stroje, motocykly a expozici české zbrojovky a loutkářství.

Navštívili také gotický hrad a barokní zámek s románským kostelem svatého Prokopa. Od roku 1963 je chráněný jako kulturní památka České republiky. Tento hrad má tři nádvoří. Hlavní vstup je barokní zámeckou budovou. Na prvním nádvoří stojí kostel. Druhé nádvoří je starý renesanční palác s věží Rumpál. Na třetím nádvoří jsou hospodářské budovy a západní brána.

Po prohlídce jeli na oběd do restaurace Dudák, kde zajistila paní Sylva účastníkům zájezdu oběd, a to hovězí ptáček s rýží nebo knedlíkem. Všem moc chutnalo. Z oběda byl odjezd před druhou hodinou.

Autobus se seniory pokračoval na prohlídku do Strakonického pivovaru. Prohlídku měli i s ochutnávkou piv a s vyprávěním o pivu. Druhy piva pivovaru:

Král Šumavy-nepasterovaný ležák,

Klostermann 11- hořký ležák za studena chmelený,

Klostermann-polotmavý ležák,

Dudák premium- světlý ležák,

Otavský zlatý- světlý ležák,

Dudák výčepní- světlý ležák,                                                                                 

Dudák 11-světlý ležák, Velikonoční zelený-speciál, Letní nepasterované pivo, Svatováclavský speciál, Sváteční speciál.  V Měšťanském pivovaru ještě vaří k různým výročím pivo čtrnáct a šestnácti stupňové kvasinkové.

Vedoucí zájezdu poděkovali průvodcům za pěkné vyprávění a vyfotili se s nimi. Senioři mezi tím si zakoupili piva, aby mohli potěšit doma drahé polovičky.

Došli všichni k autobusu, nasedli a pan řidič Petr mohl vyjet s jednou zastávkou do Karlových Varů. Všichni poděkovali za pěkný výlet a panu Petrovi za bezpečný odvoz.


Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.