První vlaštovka nové koalice

REKLAMA

Za posledních osm rozkulhaných let se na karlovarské radnici více politikařilo, než pracovalo. Asi každý občan města, který navštívil karlovarský Magistrát zjistil, že otravuje klid na práci upracovaných úředníků mimo úřední den a byl okamžitě odpálkován na následující. Mnoho úředníků karlovarského Magistrátu v Karlových Varech nebydlí a jen si do Karlových Varů jezdí vydělávat peníze.

Od prvního března se úřední hodiny občanských agend karlovarského magistrátu rozšíří na každý pracovní den. Podobně už dnes fungují občanské průkazy a cestovní pasy v budově na Moskevské ulici. K nim se přidají matrika, evidence obyvatel, povolení k vjezdu do lázeňského území, místní poplatky a parkovací karty. V druhé budově magistrátu U Spořitelny 2 v Rybářích se tato změna bude týkat registru řidičů, registru vozidel a obecního živnostenského úřadu.

Úřední hodiny všech uvedených pracovišť budou

Pondělí                8-12, 13-17

Úterý                   8-12, 13-14

Středa                 8-12, 13-17

Čtvrtek                8-12, 13-14

Pátek                  8-12

Každodenní úřední hodiny se netýkají některých méně frekventovaných agend, kde pracovníci nevyřizují záležitosti jen na úřadě, ale musí vyjíždět na šetření do terénu na území města nebo ve spádovém území obce s rozšířenou působností Karlovy Vary. To zahrnuje 38 měst a obcí od Nových Hamrů po Pšov, od Kyselky po Otročín. Zde zůstávají úřední hodiny v pondělí a ve středu, návštěva mimo tyto hodiny je možná po domluvě s konkrétním pracovníkem. Jde například o správní agendy jako je stavební úřad, odbor životního prostředí, odbor památkové péče a podobně.

PŘIPRAVUJEME:

JAK PARKOVAT ZDARMA V LÁZEŇSKÝCH LESÍCH