25. července 2024

zprávy z Karlovarského kraje

‚VIP úředníci‘ Středočeského kraje mají platy jako ministři. Přijdou si až na 200 tisíc měsíčně

REKLAMA

Někteří zaměstnanci středočeského hejtmanství vedeného Jaroslavou Pokornou Jermanovou (ANO) dostávají prémie až 85 tisíc korun měsíčně, a to nikoliv mimořádně. Jejich platy dosahují výše 150 až 200 tisíc měsíčně, což je podobně, jako si vydělají ministři (173 tisíc). Uvedl to server Seznam Zprávy, který data získal na základě informačního zákona. Středočeský kraj je však dodal anonymizovaně – bez jmen úředníků.

Úředníci Středočeského kraje si vydělali téměř tolik jako místopředsedové vlády (209 tisíc) či předsedové Senátu, Poslanecké sněmovny či premiér (243 tisíc).

Seznam Zprávy žádaly o platy a odměny dvaceti lidí z úzkého okruhu hejtmančiných kolegů. Šlo například o šéfy odborů a různých krajských oddělení či lidí, kteří zajišťují servis její kanceláře.

Mimo jiné jde o hejtmančina PR poradce a vedoucího tiskového oddělení Marka Rejmana, exšéfku odboru dopravy Jarmilu Jenčíkovou nebo někdejšího vedoucího hejtmančiny kanceláře Romana Šuberta, který stál za externími smlouvami na „monitoring hudebních festivalů“ a „poskytování zpětné vazby“ za desetitisíce korun.

Platy v podobných řádech jsou ve srovnání s ostatními kraji i dalšími úředníky naprosto nevídané. Zmíněných 150 tisíc nemá ani sama Pokorná Jermanová, platy hejtmanů dosahují maximálně 139 tisíc.

Pravidelné mimořádné výkony

Získané dokumenty ukazují, že úředníci na nadstandardní příjmy dosáhli především díky mimořádným odměnám. Ty mohou získat za splnění speciálních úkolů. Jednotliví hejtmančini spolupracovníci takto „mimořádně“ ale podle údajů pracují pravidelně měsíc co měsíc.

Například jistý úředník – v anonymizovaných dokumentech označený číslem 9 – si předloni vydělal celkem 2,31 milionu, za loňský rok pak 2,3 milionu. Měsíčně jde o 192 tisíc korun, tedy příjem atakující ty nejvyšší platy v politice.

Zaměstnanec s číslem 16 si pak přišel ročně na 1,719 milionu, z čehož jen odměny činily 760 tisíc. Měsíčně si tak přišel na zhruba 143 tisíc korun.

číst dál…

zdroj:irozhlas.cz

 

Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.