14. června 2024

zprávy z Karlovarského kraje

Pod hranicí chudoby žije 1,5 miliónu lidí

KVListy

REKLAMA

Okolo milionu a půl lidí v zemi zaslíbené, medem oplývající se propadá po hranici chudoby.

Nezisková organizace Potravinové banky shromažďuje jídlo nejen z velkých supermarketů. Obchody s prodejní plochou nad 400 metrů čtverečních musí ze zákona, nepotřebné jídlo organizaci darovat. Od minulého roku, kdy tento zákon platí se příjem potravin v bankách trojnásobně zvýšil, ale poptávka po jídle je však stále vyšší, než nabídka nasbíraných potravin.

Hladovějících lidí stále přibývá, i když naše krásná země prosperuje.

Deset procent Čechů má hlad. To, že je Čechů pouhých deset miliónů a poslední číslo propadajících se lidí pod hranici chudoby je milión a půl, to nás řadí mezi země téměř rozvojové. Přitom politici do médií stále opakují to, jak naše zem prosperuje.

Zde je asi něco špatně, kde udělali převlečení soudruzi za cokoliv chybu.

Miliardáři hlásí jak se nám daří a chudých lidí stále přibývá. Podle statistik jsou na tom nejhůře matky samoživitelky. Zůstat sama a s dítětem, které stále něco potřebuje je i pro běžnou rodinu nelehký úkol. A když vypadne jeden příjem, chudoba rychle zaklepe na dveře.

Od minulého roku se situace zhoršila, protože v posledních zprávách z roku 2017 se hovořilo o lidech pod hranicí chudoby v Čechách okolo miliónu a nyní  je to už milion a půl.

Šéf EU Juncker v polovině  roku 2017 zuřil kvůli nízkým platům v Česku.

„Pro chudé Čechy pošleme miliardy.“

„Rozdíl musíme odstranit, a to tím, že investujeme do regionů, které to potřebují nejvíc. Do roku 2020 Česko obdrží přibližně 590 miliard korun,“ řekl v rozhovoru pro Blesk.cz

Už pět let se v Čechách maká, aby bylo líp, manažeři řídící stát jako firmu vyhrávají jedny volby za druhými, země prosperuje, ale kdo vytvořil dalších  půl miliónu chudých  za posledních pár let na víc. Kdo vládne ve městech na krajích a ve sněmovně. Podle všeho se máme vlastně skvěle. Skoro každý má práci, která mu zajistí živobytí, ale už nikdo neříká jaké to živobytí vlastně je.

Bude se donekonečna svádět vina na všechny politické strany, které v Čechách  byly od roku 1989. Nebo se podíváme za kolik pro ty bohaté makají ti chudí.

Česká republika má nyní 15 potravinových bank. Poptávka po jídle stále roste, ale český kapitalismus roste daleko rychleji než v celé Evropě.

Potraviny mohou darovat i bohaté fyzické osoby, producenti, velcí i malý pěstitelé, ale potraviny musí být v originálním balení a nesmí být prošlé.

Aby bylo líp a byl zde zemský ráj nejen na pohled, Čechům se shromažďováním jídla už pomáhají i potravinové sbírky a evropský program potravinové a materiální pomoci. Evropa musí dobře prosperující České republice hodně pomáhat. Snad na buřty s cibulí a trochu chleba bude těch 590 miliard korun stačit.

Rozhovor s ředitelkou Potravinové banky pro Prahu a Středočeský kraj zde.

zdroj:TV Západ

 

 

 

Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.