25. července 2024

zprávy z Karlovarského kraje

Do kina na MFF jen s páskou

REKLAMA

55. ročník MFF Karlovy Vary se uskuteční při dodržení všech hygienicko-protiepidemických opatření, která budou v době jeho konání (20.-28.8.2021) v platnosti.

Všichni diváci v kinech a vnitřních prostorách budou muset mít po celou dobu zakryté dýchací cesty respirátorem FFP2/KN95/N95, nebo nanorouškou. Zatím není úplně jasné jak budou kontrolováni diváci po zhasnutí kinosálu. Za socialismu službu konající dozor v kinech zastávaly často důchodkyně, které rušící diváky pronásledovaly s baterkou v ruce.

Mimo to, pro  všechny návštěvníky filmových představení a jejich další pohyb v prostorách festivalu bude vyžadována kontrolní páska potvrzující bezinfekčnost, která  bude vydána pouze na základě QR kódu z Certifikátu EU COVID-19 v aplikaci Tečka nebo jej předloží v tištěné podobě.

Kontrolní pásky bude možné získat na stanovištích COVID CONTROL TEAMU, které budou operovat u pokladen a na viditelně označených místech. 

Možností jak získat pásku bude celá řada od očkovaných až těch, co Covid prodělali. Celý průvodce, který poradí jak se propracovat k pásce opravňující ke vstupu na festival je podrobně popsána na stránkách MFF.

Kromě dvou certifikovaných laboratořích v Karlových Varech budou testovací místa pro PCR a antigenní testování umístěna u hotelů Thermal a Pupp po dobu trvání celého festivalu. 

zdroj:kviff.com


Jak se projeví obrovská fluktuace lidí v Karlových Varech na tabulkách epidemiologů se nejspíš lidé dozví až po festivalu, kdy hosté odjedou a bude možné zpětně celou situaci vyhodnotit.

V minulosti festival navštívil mimo jiné i střevní katar, který  postihl jak personál, tak návštěvníci festivalu a další…

Kdo může za karlovarský festivalový průjem a zvracení

Do Číny nepatříme, burcuje umělec Bartoška. Přitom bez problémů bere peníze od Tvrdíka na filmový festival.

Festivalové střípky z nezávislých medií.


 

Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.