13. června 2024

zprávy z Karlovarského kraje

Letecká služba pořád v kraji není, opět plané a promarněné pseudoplány

kvlisty

REKLAMA

Méně dvě stě zásahů v celém Karlovarském kraji každý rok obstarává letecká záchranná služba z Ústí nad Labem nebo Plzně. Nejhorší pokrytí v rámci republiky, dlouhé doletové časy chce vedení kraje změnit.

S žádostí Karlovarského kraje  se na Ministerstvo zdravotnictví obrací v době zpracovávání nové koncepce Letecké záchranné služby po roce 2020. Pražští úředníci z ministerstva o přidání Karlovarského kraje do nového seznamu nechtějí  ani slyšet. Ondřej Macura z Ministerstva zdravotnictví tvrdí, že není nutné dále rozšiřovat letecké základny v ČR, ty prý patří k nejhustším v Evropě.

Hejtmanka Vildumetzová (ODS dnes ANO) ještě nedávno kritizovala předchozí vedení kraje v souvislosti s tím, že není přistávání v nemocnici Karlovy Vary možné u těžších strojů a přála si rozvoj letecké záchranné služby a dnes to společně s radním Burešem (ODS)  jako odborníkem na zdravotnictví požadují.

Sama Vildumetzová však neplní ani volební sliby na tož další úkoly, které se známkovat ani trojkami rozhodně nemohou. Ale jedniček by za kritizování kolegů již dostala plnou žákovskou.

Další úseky D6 jsou zatím v nedohlednu, ministr Ťok z Moravy nemá v ruce pro Karlovarský kraj nic konkrétního, hejtmanka Vildumetzová polovinu ceny dálniční známky občanům i přes veřejné sliby neproplácí a další a další slibování za promarněné voličské hlasy…

napsali : Kdy všem proplatí koalice pod taktovkou hnutí ANO polovinu dálniční známky

 

Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.