22. června 2024

zprávy z Karlovarského kraje

Ředitelka se má vyjádřit co dál Keramičkou v Rybářích

KVListy archiv

REKLAMA

Karlovy Vary – Budova Střední keramické školy v Karlových Varech už není památkové chráněna. Opět se otevírá cesta k její demolici.

Ministerstvo kultury rozhodlo z nenadání o sejmutí památkové péče, ale neztotožňuje se s demolicí objektu jako celku.

Karlovarský kraj zatím nerozhodl o dalším potupu, jak naložit s objektem, ale evidentně z hora přišlo jasné požehnání, které již nebude krajské politiky v jejich rozhodování vůbec omezovat. Kraj si tak s vlastní nemovitostí do níž v minulosti příliš neinvestoval, může nyní nakládat i způsobem nevylučující její totální demolici.

„O dalším osudu budovy povedeme širokou diskusi. Určitě o tom budeme hovořit s kolegy ve vedení Karlovarského kraje během příštího týdne,“ uvedla hejtmanka Jana Vildumetzová (ANO).

Podle Vildumetzové by se měla vyjádřit k celé věci i ředitelka Střední uměleckoprůmyslové školy Markéta Šlechtová, vzhledem k tomu, že škola v budově řadu let sídlí.

„Komplex je sice vystaven jako školské a ubytovací zařízení, ale to nesouvisí s dalším jeho využíváním. Vyjádření o nesouhlasu s demolicí je ze strany ministerstva pouze proklamativní. Tím, že zrušilo ochranu, zbavilo památkovou péči možnosti demolici zabránit “ vysvětlila ředitelka územního odborného pracoviště Národního památkového ústavu v Lokti Romana Riegerová.

Kraj už v minulém roce za hektických okolností evakuoval nájemníky. Ve škole se přitom učí dál. Do dnešního dne se o dalším osudu budovy školy však vedou jen slovní přestřelky, které nevedou ke srozumitelnému závěru. Jasné a realistické řešení pro perspektivní budoucnost studentů v Karlových Varech zatím od krajských politiků však ani po roce nezaznělo.

Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.