20. června 2024

zprávy z Karlovarského kraje

Vildumetzová a Kulhánek se dohodli na opravě Císařských lázní

KRL archiv

REKLAMA

Za zavřenými dveřmi probíhalo jednání mezi  hejtmankou Vildumetzovou(ODS/ANO) a primátorem Kulhánkem (KOA). Zásadní otázky ohledně památky mají padnout po té, co spolu budou rekonstrukci konzultovat na ministerstvu pro místní rozvoj. Rádi by se dozvěděli, zda projekt na obnovu národní kulturní památky projde i na ministerstvu. Dotace by mohly prý pokrýt i vyšší částku, než se doposud předpokládalo.

Vildumetzová se primátorem  shodla na tom, že kraj probudí příspěvkovou organizaci Císařské lázně a připraví výběrové řízení na jejího ředitele. Vedení kraje bude mít díky jejímu oživení přehled, jak organizace hospodaří.

Oprava by mohla začít ještě letos, ale kraj nemá v rozpočtu na rekonstrukci ani jedinou korunu

Karlovy Vary převedly Císařské lázně na  kraj v roce 2008 s tím, že kraj získá dotace na jejich opravu, ale to se nikdy nepodařilo.

Vildumetzová a Kulhánek mají jasno i v otázce na budoucí provozování budovy, které by se mělo rozdělí napůl.  Poslední plán počítal s tím, že 100 milionů by šlo z města, 200 z kraje, 130 z evropských dotací a zbytek přislíbil stát, ale svůj díl úplně škrtl.

Oba dva aktéři sebevědomé dohody by měli ještě přesvědčit o správnosti svého počínání zastupitele kraje a města, aby jedna z nejvýznamnějších památek karlovarského kraje mohla být po létech chátrání konečně zachráněna.

 

Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.