Bude na Komeňáku stávka učitelů?

REKLAMA

Pochybení ředitelky základní školy J.A.Komenského Preňkové se potvrdilo, věc bude mít dohru v podobě finančních sankcí. Náměstek primátora Jiří Klsák (KOA) tvrdí, že ale nešlo o zásadní pochybení.

Chyby v řízení školy odbor auditu a kontroly magistrátu ale zjistil.Česká školní inspekce se vedení školy částečně zastala, i když i ona konkrétní pochybení zjistila.

Ředitelka je podle loajálních zaměstnanců od listopadu terčem neoprávněného napadání ze strany školské rady a malé části údajně zmanipulovaných rodičů a některých pedagogů. Školská rada však požaduje doklady potřebné k prošetření stížností rodičů a opakovaně o ně písemně žádá od listopadu loňského roku, ale Preňková do dnešního dne dodala jen nekompletní informace. Školská rada celou věc předala koncem února radě města s tím, že ředitelka nekomunikuje a nelze tak prověřovat a odpovídat na stížnosti, které obdržela od rodičů.    

Rodiče ve stížnostech požadovali vysvětlení k harmonogramu prací při rekonstrukci školní budovy, dále si stěžovali i na zastaralé informace na školním webu, nesouhlas rodičů zazněl také na školu v přírodě, která byla podle nich předražená, nebyl splněn účel pobytu dětí a neproběhl transparentní výběr dodavatele. Stížnosti popisující jednání ředitelky které mohou vyústit i v to, že rodiče budou děti umísťovat do jiných škol.Podle České školní inspekce škola nevedla třídní knihu, která obsahuje průkazné údaje o poskytovaném vzdělávání a jeho průběhu a tak došlo i k porušení vyhlášky o základním vzdělávání.

Náměstek Klsák odpovědný za školství tvrdí, že o zásadní pochybení prý nešlo a ředitelka již  prý vše napravila.

Několik učitelů, kteří byli rebelanty budou mít asi z ředitelkou vojnu, údajně zástupkyně ředitelky také pochybila. Založila si prý bez souhlasu zřizovatele občanské sdružení na adrese školy.V současné době si celá řada rodičů podala stížnost na ředitelku Preňkovou, která se ale odmítla k celé záležitosti vyjádřit.

Učitelé už toho mají dost, minulý týden dvě třetiny pedagogického sboru zaslali zastupitelům otevřený dopis, ve kterém požadují odvolání ředitelky. Jedním z mnoha důvodů je i to, že Preňková již odvolala třetí zástupkyni. Není chyba někde jinde?

Učitelé chtějí k vůli Preňkové vstoupit do stávkové pohotovosti. Kompetentní náměstek Klsák  již celou kauzu řeší téměř půl roku, ale stav ve škole se stále zhoršuje. 

číst další zprávy z tisku…