30. května 2024

zprávy z Karlovarského kraje

Ruští hosté přiletěli poprvé s Pabědou

KVListy - archiv

REKLAMA

Nízkonákladová letecká společnost POBEDA, zahájila provoz na své nové mezinárodní linky z Moskvy (letiště Vnukovo) do Karlových Varů.

První let přivítala uplynulou sobotu na karlovarském letišti vodní slavobrána. Přítomni byli zástupci vedení Karlovarského kraje, ruského konzulátu, hotelů a cestovních kanceláří.

Na krajské letiště přistálo více než 180 cestujících a představitelů letecké společnosti.

„Velmi mě těší, že se podařilo díky letecké společnosti POBEDA opět oživit nabídku leteckých linek karlovarského letiště a věřím, že si cestující tuto možnost navštívit nejen Karlovy Vary, ale i ostatní krásná lázeňská města a další místa v regionu, nenechají ujít. Letos chceme také navázat na úspěch sezónních letů do Taškentu a Tel Avivu. Přeji všem cestujícím, aby se jim u nás líbilo,“ radoval se s podařené práce náměstek hejtmanky Martin Hurajčík (ANO).

V roce 2017 bylo na letišti odbaveno celkem pouhých 20 034 cestujících, což oproti předcházejícímu roku je více o 3,9 procent.

Krajské letiště se stalo první destinací této společnosti v České republice.

Lety Moskva a Karlovarský kraj budou provozovány dvakrát týdně novými moderními letadly typu Boeing 737-800 o kapacitě celkem 189 míst. Minimální cena je 499 rublů včetně  letištních poplatků. Podle předběžných propočtů se dá  očekávat  zdvojnásobení cestujících o proti minulému roku.


„Loni se rozšířila nabídka letů z nových destinací, a to především o charterové lety z Tel Avivu a Taškentu. Předčasně musely být ale ukončeny lety do Düsseldorfu, které se potýkaly s nezájmem ze strany cestujících. Stále se snažíme nabídku letiště rozšířit a konkrétním výsledkem je právě zahájení letů nízkonákladové společnosti Pobeda. Nízké ceny letenek by mohly oslovit i ty cestující, kteří kromě lázeňské léčby letí za zážitky a památkami nejen do Karlovarského kraje,“ pochvaluje krajský náměstek Hurajčík.

 

 

stalo se…

Od výletu do Moskvy si hejtmanka slibuje víc

 

Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.