Nebudu vám lhát. ŠTVE mě to. A mrzí.

REKLAMA

Odcházející bývalá hejtmanka Jana Mračková Vildumetzová zveřejnila na sociálních sítích zajímavé prohlášení.

Nebudu vám lhát. ŠTVE mě to. A mrzí.
Čtyři roky jsme pro kraj tvrdě makali. Snažili se, aby byl vidět a bylo o něm slyšet. Všechno jsme hlídali, kraj bezchybně hospodařil a hlavně se povedlo spousty velkých a konkrétních projektů. Dostavba D6, znepoplatnění úseku Karlovy vary – Cheb, po 20 letech se konečně opravují Císařské lázně, do kraje vstoupil investor BMW, v září se v Sokolově otevřela vojenská škola. A mnoho dalšího.
Z toho mám radost. A ještě větší pak, že to lidi ocenili ve volbách.
Bohužel, ostatní politici v kraji po volbách udělali možné i nemožné, aby nás obešli. A povedlo se jim to. Sestavili neuvěřitelnou 11ti partajní koalici a mají většinu. Zdá se.
Fajn, beru to. Taková je aktuálně u nás politika. Všichni proti ANO.
Co na tom, že budoucí hejtman nevyhrál volby, neměl nejvíc preferenčních hlasů a to ani na své kandidátce. Co na tom, že když kdysi vedl Karlovy Vary, tak město nikam neposunul. A zbyla po něm jen prázdná kasa.
Když má většinu v zastupitelstvu, právo vést náš region má a já to respektuju. Jen doufám, že to jeho poslepované vedení kraje dokáže alespoň trochu navázat na naši práci. A nevrátí nás tam, kde jsme jako region byli ještě před pár lety. A taky doufám v to, že to vy voliči sledujete, a příští rok ve sněmovních volbách společně složíme reparát. Tam už se takhle obejít nesmíme nechat. Ale bez vás to nedáme.

V Karlovarském kraji se zastupitelé po dvou měsících dohodli na podobě krajské koalice. Budou v ní STAN, Piráti, ODS a KDU-ČSL, Místní, VOK i SNK1. Mimo zůstane hnutí ANO, jež krajské volby vyhrálo, a SPD.