Krajští politici budou brzy skládat účty

REKLAMA

V příštím roce čeká krajské politiky skládání účtů.

Už dnes je jasné, že hlavní politický účet ponese za političku Mračkovou Vildumetzovou její stranický kolega Petr Kubis (aktuálně oba hnutí ANO). Ten poslední volební rok usedne do “horkého křesla” hejtmana, protože Mračková Vildumetzová čeká přírůstek do rodiny, jak sama veřejně prezentovala na zastupitelstvu kraje. 

zdroj:kr-karlovarsky.cz

Politici dobře ví, poslední rok vlády bývá ten nejtěžší, protože se mimo jiné skládají účty před volbami. 

Největší politickou odpovědnost za stav veřejných financí, rozvoj a prosperitu kraje ponese marketingově a mediálně velmi disponované hnutí ANO 2011. Další je v pořadí  ODS, která se po četných korupčních skandálech v minulosti opět vrátila do krajské koalice. Piráti mohou jako koaliční partneři do počtu zpytovat své svědomí, zdali splnili krom podpory koalice alespoň něco ze svého volebního programu a zdali to, co čtyři roky podporovali na kraji a kritizovali ve městě Karlovy Vary jim trochu nepokřivilo tolik Piráty hodnocený morální profil.

V příštím roce bude zajímavé sledovat kandidátku opoziční ČSSD, která ústy bývalého hejtmana Havla krátce po volbách veřejně odmítla vstoupit z hnutím ANO do koaličního projektu.

Asi největší důraz budou politici dávat na to, co všechno prosadili z volebních programů a přebíjet to budou tradičními předvolebními sliby a jistě se najde sem a tam nějaká ta špína na soupeře, jak bývá tradičním zvykem, nejlépe pár dní před volbami.

Koho a s jakou minulostí, odbornými a morálními předpoklady politické sekretariáty nasadí na kandidátky budou Karlovarské listy poprvé v historii informovat, aby na to nebyla vyvážená media vlastněná politiky úplně sama.

V posledních létech se zdá, že politická kultura již nemá řádná pravidla a vše je dovoleno.


A co na to pan prezident …

zdroj:YouTube