13. června 2024

zprávy z Karlovarského kraje

Setkání šlechty s dostihy a klobouky opět po roce v Karlových Varech

KVL

REKLAMA

Velmi odvážné klobouky byly v sobotu k vidění na závodišti v Karlových Varech. Každoročně tak odstartovala dostihová sezona. Tradičně ji zahájil dostih spojený s každoročním setkáním evropské šlechty při soutěži o nejkrásnější klobouk.

Nejatraktivnějším kloboukem byl pořadateli vyhlášen klobouk s vysokou květinovou instalaci, nejkreativnějším klobouk ve tvaru tácu se sklenicemi pro sekt.

Setkání šlechty na Karlovarském závodišti každoročně otevírá dostihovou sezónu. Krom závodu koní nechyběl i závod šlechticů.

Setkání šlechticů má v Karlových Varech má tradici od roku 1997. V letošním roce přijelo celkem 600 účastníků ze čtyř kontinentů. Mimo Evropy dorazili také šlechtici z Jižní a Severní Ameriky i Bali. Pozvání dostávají ti, kteří se objeví na seznamu  Michaela Kalkerta, který je pořadatelem celé akce.  Se všemi hosty se zná osobně a plánuje každoroční setkávání se vztahem k mnohým. Nejvíce se na setkání hovoří německy a anglicky.

Nejstaršímu účastníkovi setkání je 85 let, ale nechybí ani malé děti a celé rodiny. Cílem je, aby se mimo jiné  hosté mezi sebou poznali. Karlovy Vary jsou již tradičně vhodným a oblíbeným místem, kam se mnozí pozvaní opakovaně vrací.

Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.