25. července 2024

zprávy z Karlovarského kraje

Skandalizuje kolegy sám s máslem na hlavě

KVListy

REKLAMA
Není  snad jediné zastupitelstvo, aby se jeden ze dvou opozičních zastupitelů a kritiků všeho, co se na radnici v Karlových Varech odehraje neozval a nevybíravě do někoho z kolegů zastupitelů nenavezl.
Podstatné se stává nepodstatným a pravda, nepravdou.
Často krátce po svém vystoupení se Jaroslav Fujdiar (OCOJIMJDE) rozeběhne ke stolečku s novináři, aby obohatil místní tisk a doplnil svou kritikou veřejné mínění snůškou polopravd a fabulací, které se později ukáží často jako ne zcela úplné.
„Následně se  již  v objektivních mediích pro nezájem zjištěná fakta nepíší už jen proto, že parodie na nesenzační bláboly a dementy se čtenářky moc nenosí a redakce více prahnou po senzacích, nikoli po té obyčejné a nudné pravdě.
Však po té co se objevil zajímavý diskusní příspěvek na internetu, který evidentně Fujdiarovo partičce nehraje do karet je jasné, že ani karlovarské listy nezůstaly netečné jako mnoho medií, která plní schránky občanů svou vymodelovanou pravdou. I takto jsou hodnocení ti, kteří často organizují policejní výslechy v přímém přenosu na zastupitelstvech, aniž by se předem dotázali svých kolegů, pálí jednu otázku za druhou a veřejně si vymýšlí příběhy, které by mohli naplnit novinářské sloupky.

Karel | 2.3.2018 z 16:57 | Odpovědět

Jarda Fujdiar aneb cesta k moci za jakoukoli politickou stranu nebo hnutí:

2006 – Kandidátní listina do zastupitelstva města:
NEZ.DEMOKRATÉ (předs.V.Železný) – NEZVOLEN

2010 – Kandidátní listina do zastupitelstva města:
HNUTÍ O CO JIM JDE?! – Zvolen

2012 – Kandidátní listina do zastupitelstva města:
KOALICE PRO KARLOVARSKÝ KRAJ – NEZVOLEN

2014 – Kandidátní listina do zastupitelstva města:
OCJJ, KDU-ČSL, Piráti, Zelení – Zvolen

2016 – Piráti (Krajské volby)- NEZVOLEN

2018…?

Jaroslav Fujdiar se dá označit jako nebývale zkušený a orientovaný nejen v přeskakování z kandidátek na kandidátku, ale také v obcházení pravidel Města při vypisování výběrových řízení.

Fujdiar se tak jako „zdatný“ správce předvedl při opravě Letního kina, když vykonával funkci jednatele městské společnosti KV City. Bez potřebného stavebního povolení začal vydávat desítky objednávek. Aby se Fujdiar vyhnul výběrovým řízením podle pravidel Města, praktikoval takzvaná dělení zakázek, kdy jednomu dodavateli vydáte na stejnou práci více objednávek a tím se dostanete pod finanční limit, při kterém už musíte vypsat výběrové řízení. Takže nebylo vypsáno výběrové řízení na přistavení a odvoz velkoobjemových kontejnerů na odpad v ceně kolem 380 000,-Kč, ale bylo vydáno firmě RESUR celkem 28 objednávek ve stejné ceně. Stejně tak bylo postupováno u dodávek betonu a materiálu. Celková cena opravy Letního kina se vyšplhala k pěti milionům korun a na žádnou z dodávek zadaných Fujdiarem nebylo vypsáno výběrové řízení. V té době, kdy zuřila ekonomická krize, bylo běžné, že se ceny zakázek dařilo Městu snižovat o 20 – 30%, ale pouze v případě, že by se jednalo o veřejná výběrová řízení. Což Fujdiar nepraktikoval.

Tudíž karlovarské firmy se neměly možnost do výběrových řízení přihlásit, protože Fujdiar je nevyhlašoval!!! Oslovoval pouze firmy, které si vybral na základě ………. volič si jistě doplní).

Karel | 16.2.2018 z 14:21 | Odpovědět

Já se divím, že po takové ostudě pan Homolka ještě nesložil zastupitelský mandát. Když jsem sledoval jeho obhajobu během jednání zastupitelstva, tak jsem nevěděl, zda se mám smát nebo brečet. Zamotal se do vlastních lží. Místo toho, aby přiznal, že udělal pěknou blbost a omluvil se za své jednání, tak začne vyprávět příběh o tom, jak předal své přístupové údaje někomu a vlastně ani neví komu… No prostě komedie. A tuhle partu ještě podporují Piráti… Jeden se snaží dětsky manipulovat soutěž a druhý, když byl jednatelem městské společnosti KV City, tak rozporcoval zakázku tak, aby nemusel vypsat výběrové řízení. Tak teď, alespoň víme O co jim jde!

Dodržování zákona o veřejných zakázkách platí pro všechny veřejné zadavatele i pro zastupitele Fujdiara, soustavného strůjce konstrukce často nepodložené kritiky .

Nebývá výjimkou, že po té co novináři opustí jednání zastupitelů, už Fujdiar s Homolkou zuřivě neutočí, ba co víc, už ani nejsou bez omluvy přítomni. Úkol by splněn, výslech dokončen a předem připravená pravda ohlášena mediálním nosičům té „pravdy.“

zdroj : karlovarky.cz

Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.