14. června 2024

zprávy z Karlovarského kraje

Soud potřetí zrušil osvobozující verdikt nad Janou Nečasovou z ODS

Karlovarské listy

REKLAMA

Pražský městský soud už potřetí zrušil osvobozující verdikt v kauze údajného zneužití Vojenského zpravodajství v kauze Jany Nečasové (ODS)

Soud vyhověl státnímu zástupci Rostislavu Bajgerovi z Vrchního státního zastupitelství v Olomouci. Odvolání proti rozhodnutí Obvodního soudu pro Prahu 1. bylo vyslyšeno.Vina  pro Nečasovou a tří bývalé zpravodajce Milana Kovandu, Ondreje Páleníka a Jana Pohůnka v kauze zneužití Vojenského zpravodajství se bude opět projednávat.

Soud vydal rozhodnutí 23. prosince v neveřejném jednání, vyplývá to z informací na webu justice.cz. Kauzu tak dostane na stůl zřejmě znovu soudkyně Helena Králová. Ta poprvé Nečasové trestním příkazem uložila podmínku v délce trvání jednoho roku a následně zásahem městského soudu v nařízeném hlavním líčení všechny obžalované zprostila viny. Stejný verdikt se znovu opakoval i po úspěšném odvolání státních zástupců.

 

Jana Nagyová, později Nečasová působila v minulosti jako oblastní manažerka ODS v Karlových Varech. V té době byla aktivní členkou ODS i dnešní hejtmanka Karlovarského kraje Vildumetzová, která dnes v převlečeném kabátu řídí kraj jako firmu pod značkou hnutí ANO.

Vildumetzová dnes veřejně tvrdí, že je důležité mít kolem sebe dobrý tým. Je jasné, že v jejím týmu se často vyskytují současné i bývalé struktury z ODS, které Babiš dnes označuje jako symbol korupce u nás.

zdroj:youtube.com

Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.