22. června 2024

zprávy z Karlovarského kraje

Stížnost na průběh voleb odkládá ustavení nových zastupitelů

KVListy

REKLAMA

Karlovy Vary-Soud řeší stížnost na volby, kterou podala SPD s tím, že hnutí ANO dostalo započítáno více hlasů, než dostalo v jednom z okrsků, ale problémů je daleko víc. Na jednom z okrsků díky chybám úřednice se hlasy přepočítávaly dlouho do noci.

Koalice v Karlových Varech už je ale uzavřena a nově zvolení politici už jen vyčkávají. Vítězné hnutí ANO se už dohodlo s hnutím Karlovaráci a ODS. Nenařídí li soud například opakování voleb, v krajském městě by se mohlo ustavující zastupitelstvo svolat do poloviny listopadu. Ale nejdříve musí soud vydat rozhodnutí na podanou stížnost a následně mohou běžet lhůty pro svolání zastupitelstva. Do doby ustavení nové rady města, pracují pro město dosavadní radní, kteří byli zvolení v minulých volbách. Jejich výkon funkcí skončí až zvolením nové rady města.

Asi největším tématem v Karlových Varech bude rozpočet města. Další perličkou bude koncesní řízení Alžbětiných lázní, které má zadlužit město téměř půl miliardou a přenechat nájem na 25 let soukromé společnosti. Vše z dílny hnutí KOA, která koncesní řízení připravuje už několik let pod vedením končícího primátora Petra Kulhánka., který vše započal původně jako člen představenstva Alžbětiných lázní  se soukromými právníky z Prahy a místními projektanty. Mezi problematickými projekty je stavba bufetu z pera projektantů spřízněných s členy hnutí KOA za téměř sedm miliónů na koupališti Rolava, kde není rozhodnuto o jejím pokračování, protože zhotovitel má pochybnosti o projektu podle něhož má být stavba provedena.

[carousel_slide id=’9109′]

Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.