25. července 2024

zprávy z Karlovarského kraje

K novému roku dostane letiště možná i nového jednatele

KVListy - archiv

REKLAMA

Karlovarský kraj před časem vyhlásil na post jednatele výběrové řízení, do něhož se přihlásili dva zájemci. Současný jednatel Václav Černý, který je odpovědný za hospodaření společnosti a za poslední dva roky pod jeho vedením bylo letiště v červených číslech  mezi uchazeči nebyl.

Výběrová komise, kterou vybrala rada kraje 26. července 2018 složena z politiků Mgr. Jana Vildumetzová, hejtmanka Karlovarského kraje, Martin Hurajčík, statutární zástupce hejtmanky Karlovarského kraje, Ing. Jan Bureš, člen Rady Karlovarského kraje,  Ing. Petr Kulhánek, primátor města Karlovy Vary, Mgr. Jaroslav Borka, člen Zastupitelstva Karlovarského kraje, Ing. Jan Zborník, předseda dozorčí rady společnosti Letiště Karlovy Vary s.r.o. a nepolitiků, zástupce Úřadu pro civilní letectví, zástupce Ministerstva dopravy. už radě kraje doporučila vítěze, takže se čeká na to, zdali rada kraje odvolá Černého a na jeho místo dosadí nového jednatele.

Politici by chtěli o doporučení komise rozhodnout do konce roku.

Nový jednatel bude podle krajských politiků  úkolován primárně vyhledáváním nových kontraktů  pro zlepšení ekonomických  výsledků  letiště, které by zlepšily  opakovaně se propadající výsledky společnosti. Za rok 2017 mělo letiště ztrátu okolo 15 milionů a  v roce 2018 se předpokládá ztráta opět v řádu miliónů.

V letošním roce se  množství cestujících zvýšilo díky spuštění nové linky, na které létá nízkonákladová společnost Pobeda.

Nyní létají  na karlovarské letiště pouze dvě linky do Moskvy. Jedna na letiště Šeremetěvo a druhá na letiště Vnukovo.

Kraj před časem informoval o tom, že by přivítal také obnovení dalších linek. Hejtmanka Jana Mračková Vildumetzová se kvůli  obnovení linky do Jekatěrinburgu obrátila s žádostí o podporu na prezidentskou kancelář, kterou se bude prezident aktivně zabývat.

 

 

Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.