22. května 2024

zprávy z Karlovarského kraje

Štvanici na rodinu Babiše lidé odmítli, ANO posílilo

kvl_archiv

REKLAMA

První průzkum, který byl proveden poté, co mediální pozornost vzbudila reportáž novinářů Slonkové a Kubíka o údajném zavlečení Babišova syna na poloostrov Krym.

Celá kauza v mediálním prostředí vzala pravý opak toho co možná mnozí očekávali. Občané a voliči hnutí ANO naopak už jen z trucu podpořili v daleko větší míře premiéra Babiše. Největším důvodem proč se dokonce začali přidávat další lidé k podpoře premiéra Babiše je fakt, že veřejnost velmi negativně vnímala slídění novinářů a používání téměř operativní techniky k získání informací, které pak podle všeho místo okamžitého zveřejnění, načasovali na období, které vyvolalo z několika důvodů ještě větší emoce.

Nechutná štvanice na Babiše

Metody skrytého natáčení bez vědomí syna premiéra Babiše a jeho matky bylo pro veřejnost daleko za čarou.

„Kauza měla opačný efekt, než někteří očekávali,“ řekl Pavel Ranocha z agentury Kantar CZ, který doplnil, že mnozí respondenti uvedli, že se jich dotkla „nechutná štvanice na premiéra a jeho rodinu a že by Babiše podpořili na truc“.

Průzkum  agentury Kantar proběhl mezi necelou tisícovkou respondentů. Agentura sbírala informace průzkumu  od 3. do 25. listopadu.

 

Volební model (v procentech)
listopad říjen volební výsledek
ANO 32,5 +5,5 +3,0
Piráti 19,0 +3,0 +8,0
ODS 16,0 +2,0 +4,5
KSČM 6,0 -0,5 -2,0
SPD 5,5 -2,0 -5,0
STAN 5,5 -1,5 +0,5
ČSSD 5,0 -0,5 -2,5
KDU-ČSL 4,5 -1,5 -1,5
TOP 09 4,0 -1,0 -1,5
Ostatní 2,0
Zdroj: Kantar CZ pro ČT

.

Druhá s 19 procenty skončila Pirátská strana a třetí s 16 procenty ODS.

Do Sněmovny by se dostali ještě komunisté (6 %), SPD (5,5 %), stejně dostaly STAN a ČSSD (5 %). Pod pětiprocentní hranici klesli lidovci (4,5 %) a TOP 09 (4 %).

Asi nejhůře v průzkumu dopadla vládní ČSSD, která bojuje stále se svou zátěží nejen s kmotorvskými praktikami, ale především všeobecnou nedůvěrou voličů už několik let. Pokud bude trend dále pokračovat, ČSSD podkročí hranici volební účasti na pro vstup do nejvyšší politiky. Hamáčkovo socialistům nepomáhají ani výroky prezidenta Zemana, který trefně popisuje její agonii.

,,Nebuďte stranou podrazáků,“ prohlásil prezident na posledním sjezdu vládní ČSSD na jejím posledním sjezdu.

 

 

Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.