14. června 2024

zprávy z Karlovarského kraje

Turistika-Klášterec nad Ohří směr Perštejn

REKLAMA

Dne 6. října 2022 deset turistek se sešlo na horním nádraží, aby si zopakovaly turistiku do Klášterce. Třikrát jim totiž  v Klášterci pršelo.

Na horním nádraží si zakoupily jízdenky a nastoupily do vlaku. V devět patnáct se vlak rozjel směr Klášterec. Cesta vlakem je vždy příjemná. Ve vlaku chodí stevardka a nabízí občerstvení. Děvčata si koupila kafíčko a tím si zpříjemnila cestu.

V devět patnáct vlak zastavil v Klášterci nad Ohří, kde turistky vystoupily a vydaly se podle turistické značky směr Perštejn. Hned na začátku cesty jim začalo drobně pršet. Šly tedy do nejbližší cukrárny, aby se schovaly před deštěm.  Objednaly si chlebíček, některé zákusek s kafíčkem. Mezi tím přestalo pršet a začalo vysvítat sluníčko.

Tak se rozhodly, že půjdou dál. Po občerstvení vyšly z cukrárny a daly se směrem k zámku. Prošly nádherným parkem, kde rostou vzácné stromy – například dub uherský, který má zajímavé listy, dále liliovník tulipánokvětý a další druhy stromů.  Můžete zahlédnout na okraji Doupovských hor zříceninu Lestkov, který je chráněnou kulturní památkou. Parkem pokračovaly k Lázním Evženie. Po levé straně cesty teče řeka Ohře a na ní spatřily volavku, která odpočívala a vyhřívala se na sluníčku. Došly k místu, kde viděly lavičky. Rozhodly, že zde se nasvačí a odpočinou si.

Tentokrát jim počasí přálo. Cestou potkávaly houbaře. Rostly tu klouzky a bedly jedlé. Po svačince a odpočinku šly cestou k pěkné vyhlídce. Toto místo je nádherné. Musí být pěkné počasí a je nádherný výhled na překrásné barevné podzimní scenérie. Krásně zbarvené stromy obdivovaly celou cestu. Turistky doporučují se sem podívat. Dále pokračovaly směrem nádraží Perštejn. Na nádraží čekaly na vlak, do kterého pak nastoupily a odjely směrem do Karlových Varů.


Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.