20. června 2024

zprávy z Karlovarského kraje

Návštěva Karlovarského muzea

REKLAMA

Ve čtvrtek 16. prosince se rozhodly turistky, že navštíví Karlovarské muzeum. V  muzeu se koná výstava nalezeného pokladu,  který ještě nikdo neviděl.

Sešlo se deset turistek. Autobusem číslo 2 dojely k Městskému divadlu. Vystoupily na zastávce  Richmond  a vydaly se pěšky ke Karlovarskému  muzeu. Počasí měly vydařené. Cestou si povídaly, až k muzeu.

V muzeu v přízemí po pravé straně ve třech místnostech byly  vystaveny unikátní předměty z padesátých let. Nalezeno bylo asi deset beden předmětů. Výstava je uspořádána z obsahu pouze tří beden.

Album Leopolda Platzera „ Ježíš a dvanáct apoštolů“ se jeví  jako k připravované  nástěnné malbě, k níž pravděpodobně nikdy nedošlo. Leopold Platzer se svým bratrem Thaddäusem pracovali jako mistři nožíři.

Kromě své profese vyhotovovali kresby, akvarely a mědirytiny Karlových Varů a blízkého okolí. V muzeu ve sbírce je deponováno více než 200 prací jejich tvorby. Je to nádherná sbírka.

Dále v prvním patře můžete zhlédnout dějiny a založení města Karlových Varů a v druhém patře můžete vidět přírodu a dějiny regionu.

Zde můžete vidět mimo jiné čajovou soupravu Titanic, která se vyráběla pro tuto loď. Vyráběla se v porcelánce v Březové i po zkáze Titaniku.

 

 

 

Po nádherné prohlídce se odebraly procházkou městem. Zašly si na dobrý svařák do kavárny Elefant. Ještě se cestou zastavily v Kriváni, kde si tradičně některé daly salát s řízkem. Nechybělo ani kafíčko. U Thermálu se vyfotily u vánočního stromku. Po skvělém dnu plném zážitků se odebraly domů.

Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.