22. května 2024

zprávy z Karlovarského kraje

Turistika na Červenou jámu

REKLAMA

V ranních hodinách dne 17. 9. 2020 na Dolním nádraží u autobusové zastávky směr na Abertamy se sešlo čtrnáct turistek. Před devátou přijel autobus do kterého turistky nastoupily a řidič je odvezl do Abertam. Na místě se výletnice vydaly po vyznačené turistické značce směrem k Červené jámě.

K tomu krásnému místu vede pěší zóna s lesní krajinou a pěkným pohledem na Krušné hory. Kousek od Červené jámy se nachází propadlina po důlní činnosti, která byla v roce 16 až 18 století významným centrem dolování cínových a železných rud. V zimě je to místo nádherné pro lyžaře. Červená jáma je Krušnohorská chaloupka z mechu a kapradí, která nabízí občerstvení pro kolem jdoucím turistům a v zimě lyžařům. Je to krásné místo, kde se turistky odpočinuly a občerstvily. Po příjemném odpočinku se rozhodly tři turistky, že se vydají zpět na autobus, který jel z Abertam v patnáct hodin. Ostatní tam ještě zůstali, prý pojedou v půl páté zpět do Varů. Paní Jana, Blanka a Dáša došly zpět do Abertam, kde měly čas dvě hodiny než jim jel autobus zpět. Proto si dámy zašly do budovy Městského výboru, kde je výstava rukavičkárny.

Abertamy je malé městečko s počtem kolem necelé tisícovky obyvatel. Na náměstí v infocentrum v budově Městském úřadě jsou k vidění šicí stroje, které jsou funkční a různé nástroje pro výrobu rukavic, které pochází z bývalé továrny rukavičkárny. Součástí prohlídky je promítání  výroby rukavic, a ukázka strojního šití, které si pak zájemci mohou hned zakoupit. 

Po prohlídce výstavy paní Jana navrhla, že mohou jít do Pstruží na autobus, když mají ještě dost času. V Pstruží po chvíli čekání jim přijel autobus. Trojice nastoupila a s úžasem byla překvapena, když  ostatní turistky seděly v autobusu. S pěkným zážitkem odjeli všichni směr do Karlových Varů.


Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.