13. června 2024

zprávy z Karlovarského kraje

Václav Krása v Karlovarském kraji

REKLAMA

Předseda Národní rady osob se zdravotním postižením ČR Václav Krása navštívil dnešní den Karlovarský kraj. Besedy se zúčastnili senioři a zdravotně postižení v Ostrově nad Ohří,  Březové u Karlových Varů, Sokolově, Habartově, Kynšperku nad Ohří, Chebu a Františkových Lázní.

Jaký máte vztah ke Karlovarskému kraji? 

Ke Karlovarskému kraji mám velmi dobrý vztah a jezdím sem docela často. Národní rada osob se zdravotním postižením má v Karlových Varech profesionální pracoviště, které jedná s vedením Karlovarského kraje o různých opatřeních ve prospěch osob se zdravotním postižením. Jsme také zřizovateli Centra zdravotně postižených karlovarského kraje o. p. s., které poskytuje sociální služby seniorům a lidem se zdravotním postižením.

V roce 2010 jsme v Karlovarském kraji realizovali velký investiční projekt, kdy jsme v Karlových Varech, v Mariánských lázních, v Chebu, v Sokolově a ve Skalné vybudovali celkem deset bezbariérových sociálních zařízeníeuroklíčem, tudíž jsou dostupná jen lidem s postižením, kteří od nás obdrželi zcela zdarma euroklíč. Jsou to zařízení, která slouží dodnes a výrazně zlepšují služby pro turisty, a to také pro zahraniční turisty, kde speciální euroklíč je velmi znám.

Společně s manželkou jezdíme zcela pravidelně na Karlovarský mezinárodní filmový festival. Každý rok přibližně čtyři až pět dní jsme na festivalu a hodně si to užíváme. Takže Karlovarský kraj není pro mě neznámý, ale přesně naopak. Jsem tu vždycky rád.

Proč jste dnes v našem kraji? 

Přijel jsem podpořit přátele z Trikolóry před krajskými volbami. Z mojí první odpovědi je zřejmé, že tento kraj znám a dobře vím, že Karlovarský kraj má obrovský potenciál. Jen je potřeba udělat pořádek, aby kraj nebyl, jako v minulosti,spojován s korupčními kauzami. Jsem přesvědčen, že noví lidé, kteří tvoří tým Trikolóry, pod vedením lídra pana Ing. Matěje Drbohlava, jsou schopni udělat pořádek a rozvinout potenciál kraje.

Letošní rok je bohužel poznamenaný koronavirovou epidemií a právě cestovní ruch na ni hodně doplácí, a to se nepochybně obrazí i v příjmech kraje. Jsem přesvědčen, že se jedná ozáležitost přechodnou, a že noví zastupitelé Krajskéhozastupitelstva ukážou, že umí a ví a nebojí se obtíží. Přijel jsem podpořit tým Trikolóry a věřím, že občané Karlovarské kraje jim při volbách dají svůj hlas. Bude to dobře jak pro občany, tak také pro Karlovarský kraj. 

Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.