22. června 2024

zprávy z Karlovarského kraje

Turistika na statek Bernard

REKLAMA

Na Horním nádraží dne 3.9.2020 se sešlo jednadvacet turistek, kteří si udělali výlet vlakem na statek Bernard. Před jedenáctou hodinou nasedli všichni do vlaku a rozjeli se směr Sokolov. Po necelé půlhodince dorazili do Sokolova, kde výletnice vystoupili a dali se po žluté turistické označení, která vedla cyklostezkou jeden a půl kilometru, kde se pak rozdvojuje směrem do malé obce Královské Poříčí, a druhá cesta na statek Bernov.

Královské Poříčí je malá obec, která se nachází v okrese Sokolov. Žije zde sedm set osmdesát pět obyvatel a byla vyhlášená v roce 1995 památkovou zónou. V obci se nachází kostel zvaný sv. Kunhuty. Tato stavba je nejstarší románsko gotickém slohu, která byla postavena v roce 1240. 

Po zhlédnutí kostela se šlo směrem cestou na statek Bernard. Už po kilometru zdálky je vidět nádherná stavba statku. V prostoru na nádvoří je nádherné jezírko s červenými rybkami a s nádhernými porosty.

Tento statek je určen k svatebním rautům, nabídka řemeslných kurzů, ubytování, firemních školení, oslavy atd.

Nesmí zde chybět restaurace kam po prohlídce si zašli na oběd. Po obědě se vydali směr Královské Poříčí na nádraží, kde byla zastávka na znamení. Turistky nastoupily a vyjely směr Karlovy Vary.


Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.