22. června 2024

zprávy z Karlovarského kraje

REKLAMA

V dopoledních hodinách dne 16. června se sešlo jedenáct turistek na horním nádraží. Koupily si lístek do Hroznětína a nastoupily do jedné lokálky, která jezdí na první koleji směr Merklín. Uvnitř lokálky je přístroj na jízdenky. V lokálce si turistky označily už zakoupenou jízdenku.  Tento vláček průvodčího nemá.

V půl desáté lokálka vyjela a cestou často houkala. Z vlaku je krásný pohled na krajinu a Velký Rybník. Po dvanácti minutách jízdy se zvedla turistka, aby zmačkla knoflík pro zastavení vláčku. V Hroznětíně všechny turistky vystoupily. Tam je čekala jedna turistka, která se k nim přidala. Šlo se po zelené turistické značce.

Město Hroznětín se nachází asi devět kilometrů od Karlových Varů. Žije tu přes dva tisíce obyvatel.

Po chvilce došly na náměstí, kde si u kostela na lavičce chvilku odpočinuly a občerstvily se. Dále pokračovaly lesní a polní cestou. Po chvilce se obloha zatáhla a začalo pršet. Netrvalo dlouho a pršet přestalo. Znovu vysvitlo slunce. V obci Hluboký šly kolem malé farmy, kde chovají domácí drůbež.

Tato malá vesnička se nachází tří a půl kilometru severozápadně od Ostrova. Žije zde sedmdesát osm obyvatel. Byl to úspěšný den, kdy turistky ušly deset kilometrů. Došly do Horního Žďáru a zašly do restaurace ,,U Václava‘‘ si dát něco k jídlu. Po úspěšném výkonu si daly menu například kynuté borůvkové knedlíky, guláš s knedlíkem, vepřové na paprice a některé si daly poháry. Všem moc chutnalo. Po dobrém jídle a odpočinku šly na autobus a odjely kolem druhé hodiny do Karlových Varů.


Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.