22. května 2024

zprávy z Karlovarského kraje

Dne 19. ledna 2023 se rozhodly turistky, že se půjdou podívat na výstavu vánočních ozdob do Karlovarského muzea, která probíhá od 15. prosince 2022 do 19.února 2023.

U Tržnice se sešlo čtrnáct turistek. Šly pěšky kolem Thermálu, kde na mostě bylo náledí. Turistky musely opatrně, aby některá z nich neupadla. Dále pokračovaly přes Mlýnskou kolonádu, kde se vyfotily a dále šly přes Tržní kolonádu kolem Karlovarského divadla, až došly k muzeu.

V muzeu si  zakoupily vstupenku. Vedoucí turistiky  Evička jim řekla, když už jsou zde, tak si vše prohlédnou. Zašly do prvního patra.

V mezipatře se zastavily u sošky, která se nazývá  Gloria musaealis 2017. Karlovarské muzeum ji získalo za rekonstrukci budovy a stálou expozici muzea Karlových Varů.

Stálá expozice je umístěna ve dvou patrech budovy, v prvním patře se návštěvníci seznamují s historii města a lázeňství a ve druhém přírodou Karlovarska.

Po prohlídce se odebraly do přízemí, kde byla výstava zvyků od Adventu do Tří králů. V další místnosti byla instalována výstava vánočních ozdob. Ozdoby jsou ručně malované. Každá ozdoba se koulí ručně po sítotiskové předloze. Používají se různé druhy posypu, třpytky různých barev a drobné korálky. Namáčí se do barev nebo jsou postříkány sprejem. Speciální metodou je přenos fotografie ubrouskové techniky na ozdobu. Je to nádherná práce.

Turistky šly zpět městem, chtěly si zajít na kávičku do Kriváně. Tam však bylo zavřeno.

Rozhodly se, že si tedy  zajdou do bistra Sluníčko na kávičku a zákusek. Tím zakončily zajímavou procházku. Odnesly si pěkné zážitky ze společně stráveného času.

Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.