Hornické muzeum Krásno opět vítá návštěvníky

REKLAMA

V Krásně u Sokolova se opět pro širokou veřejnost otevřelo Hornické muzeum, kde bude návštěvníkům k dispozici celý areál bývalého cínového dolu Vilém, v němž se nachází expozice uhelného a rudného hornictví.

Muzeum prezentuje nejen historii rudného a uhelného hornictví v regionu, ale také historii města Krásno a partnerské obce Bischofsgrün. Návštěvníci se mohou těšit na ukázky v podobě lokomotiv a vagónů, které byly užívané v podzemí slavkovského revíru a v povrchových hnědouhelných lomech. V hornickém muzeu je k vidění například také největší vnitřní exponát parního těžebního stroje z dolu Marie nebo jeden z nejnovějších exponátů – důlní lanovka, která je umístěna venku na travnaté ploše.

V areálu hornického muzea je možné navštívit ukázkovou štolu, expozici důlní dopravy, výstavu báňského záchranářství, expozici obcí zaniklých hornickou činností a také se projít po naučné i zábavné environmentální stezce.

Součástí hornického muzea je i důlní vláček, jehož provoz bude zahájen v měsíci květnu, a to v případě příznivého počasí. Muzeum Krásno je možné navštívit od středy do neděle. Další informace a aktuality jsou uvedeny na webových stránkách Muzea Sokolov.