14. června 2024

zprávy z Karlovarského kraje

Běhej a kandiduj s hejtmanem, dostaneš dobrý flek

ilustrativní fotokoláž

ilustrativní fotokoláž

(Karlovy Vary, 4. 1. 2023) – Vedení Karlovarského kraje předvedlo na konci loňského roku další mistrovský kousek. Do čela nově vzniklé Destinační agentury Krušnohoří, navíc v této nelehké ekonomické době, instalovalo Štěpána Javůrka, který byl dle informací, které poskytlo samo vedení kraje, nejlepším ze čtyřiceti uchazečů.

„Výběrové řízení vyhrál člověk z krajské kandidátky STANu. Člověk, který pravidelně běhal s hejtmanem jeho nedávné neúspěšné předvolební senátorské kampaně a tedy člověk politicky zásadně angažovaný. Je například i členem krajského kontrolního výboru za hnutí STAN. Dle našeho názoru se jedná o další teplé místečko pro politicky spřízněnou duši hejtmana a jeho okolí. Už teď chápeme, proč byl tak velký tlak na vytvoření této nové a další Destinační agentury, kam dá kraj každý rok ze svého rozpočtu 2 miliony korun. Absolutně s tímto samozřejmě nemůžeme souhlasit, vysvětluje poslankyně parlamentu a opoziční krajská zastupitelka Jana Mračková Vildumetzová.
Podle opozice je to další křeslo, do kterého usedl politicky angažovaný člověk z hnutí STAN. Není třeba připomínat, že aby se současná mnohočetná koalice (12 politických subjektů) udržela u moci, musely vzniknout nové placené pozice, například pro Víta Hromádka, který nic a nikoho neřídí a užívá si plný plat radního a všechny s tím spojené benefity.
„Kritizovali jsme vznik již samotné destinační agentury Krušnohoří, kam z krajského rozpočtu putují další miliony korun. Kraj přitom již jednu destinační agenturu má a ta ho stojí zhruba patnáct milionů korun ročně. Proč tedy musela vzniknout další, nebylo dlouho jasné. Nyní se částečná odpověď nachází,“ doplňuje radní města Chebu a opoziční zastupitelka Gabriela Dostálová.
Při detailním pohledu na Krušné hory se ale nabízí další otázka. V Ústeckém kraji totiž existuje destinační agentura Krušné hory, která byla založena již před více než deseti lety. Dále na území Krušných hor najdeme obecně prospěšnou společnost Montanregion Krušné hory – Erzgebirge, která se rovněž stará o propagaci této lokality, jež je navíc zapsána na seznam UNESCO.
„Je opravdu zvláštní náhoda, že ze čtyřiceti uchazečů je ten opravdu nejlepší jedním z blízkých kamarádů hejtmana Petra Kulhánka. Takové náhody se obyčejně dějí jednou za třicet let, ale v Karlovarském kraji, pod vedením současného politického slepence, několikrát za rok,“ dodává s nadsázkou starosta Mariánských Lázní a opoziční krajský zastupitel Martin Hurajčík.
Opoziční politici tak na závěr konstatují, že tato politická trafika pro Štěpána Javůrka, který je kamarádem a spoluběžcem hejtmana Petra Kulhánka, hned na svém začátku destinační agenturu Krušnohoří degraduje a vyvolává v její působení velkou míru nedůvěry.

 

Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.