U Ohře bylo zabaleno v hotelovém ručníku mrtvé novorozeně

REKLAMA

Mrtvé novorozeně, nalezené před Vánoci u řeky Ohře, bylo zabaleno v ručníku s nápisem Bohemia Lázně a.s. Karlovy Vary. Policie tak pátrá po jeho majiteli a prosí o pomoc i veřejnost. Při vyšetřování se také ukázalo, že zmiňovaná společnost tento typ ručníku svým hostům už několik let nedává.

Ručník je růžový a nápis na něm oboustranný, umístěný ve spodní části. Společnost Bohemia Lázně provozuje v Karlových Varech tři hotely.

.„Podle zjištěných informací zmiňované zařízení tento typ ručníku již několik let svým hostům neposkytuje,“ konstatoval policejní mluvčí Jakub Kopřiva.

Kriminalisté se proto obracejí na veřejnost s prosbou o pomoc při pátrání po majiteli ručníku. „Pokud ručník poznáte a víte o osobě, která ho vlastnila a s případem by mohla mít cokoliv společného, volejte na bezplatnou telefonní linku 158, kde je možno informace poskytnout i anonymně,“ vyzval Kopřiva.

Muži zákona přivítají ovšem i jakékoliv další informace vedoucí k objasnění nálezu mrtvého dítěte.

„Pokud se ve Vašem okolí nachází žena, která byla těhotná a po porodu s sebou dítě nemá, obraťte se taktéž na linku 158 či je možné informace sdělit policistům na kterémkoliv obvodním oddělení,“ vyzvali policisté veřejnost při zveřejnění prvních informací o případu.

Tělo novorozence, podle informací MF Dnes holčičky, nalezl náhodný svědek 22. prosince kolem osmé hodiny ranní poblíž cyklostezky podél Ohře nedaleko Chebského mostu. Kriminalisté začali případ vyšetřovat pro podezření ze spáchání zvlášť závažného zločinu vraždy.

Autor: Petr Kozohorský

Zdroj: https://www.idnes.cz