25. července 2024

zprávy z Karlovarského kraje

Vakcíny do Karlovarského kraje v termínu nedorazily

REKLAMA

Další marketingové sliby premiéra Babiše opět nevyšly. Podle posledních informací do kraje doputují vakcíny až 31. prosince, a to jen pouhých 975 dávek. Očkovací centra karlovarské, sokolovské a chebské nemocnice  se budou věnovat očkování zdravotníků, zaměstnanců pobytových sociálních služeb a složek integrovaného záchranného systému.

Po naočkování lidí v první linii  a papalášů už na občany nejspíš nezbyde nic.

Během krátké doby jsou už známé případy, kdy zdravotníci předávkovali lidi vakcínou, kteří skončili následně opět v jejich „odborné péči“ a byli hospitalizováni v nemocnici. Inu i odborníci se někdy spletou.


„Prioritní je pro nás v tuto chvíli zajistit akutní zdravotní péči v nemocnicích na území regionu, činnost záchranářů a dalších složek IZS, pracovníků v zařízeních následné péče, v domovech pro seniory a osoby se zdravotním postižením,“ informoval Josef März, nově zvolený zastupitel Karlovarského kraje pro oblast zdravotnictví.
Zahájení dobrovolného a bezplatného očkování zájemců z řad veřejnosti se předpokládá od února. Pokud budou dodrženy závozy vakcín od zahraničních farmaceutických firem převážně z USA, kam bude Česká republika posílat peníze.

Odborníci nemluví o tom jak často se budou muset krmit farmaceutické firmy, aby po té, co naočkovaní přijdou o protilátky je opětovným očkováním doplnili. To, že se bude jednat opakovaně o stovky milionů v marketingovém manuálu pro veřejnost nejspíš zatím ještě není. To se lidé dozví později.
Po opožděném závozu, který proběhl až 30.12.2021 pro zlomek vybraných lidí, začne očkování zdravotníků, záchranářů, složek Integrovaného záchranného systému a dalších papalášů v pondělí 4. 1. 2021 v očkovacích centrech nemocnic v Karlových Varech, v Sokolově a v Chebu. Snad se podaří vakcínu do té doby uchladit, aby nedošlo k problémům jako v Bavorsku, kde očkování z obav ze znehodnocení vakcín vázne. Karlovarští doktoři si nejdříve oslaví silvestr.

Přijelo prázdné auto s jednou krabicí.

Když spočítáme zaměstnance IZS v Kraji a počet vakcín (975) je mediální povyk jen „trapnokomedií“, protože celá akce je více než symbolická kampaň s minimálním účinkem a nulovou efektivitou, která by podle odborníků měla být 40% proočkovanosti a nikoliv bezvýznamnou kapkou v moři.


Osm pečovatelů v Německu předávkovali vakcínou

V Bavorsku očkování vázne, vakcínu se nedařilo uchladit

Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.