Území v Tuhnicích se bude měnit, bourat se bude prý i Tržnice

REKLAMA

Bude nové území v Tuhnicích rozvíjeno soukromým investorem? Jsou rozpory s radnicí již zažehnány? toto byly otázky na tiskové konferenci, která stanovila postoje města a soukromého investora firmy Lordship z Prahy.

Primátor Kulhánek (KOA) chce zbourat do budoucna budovy současného Dolního vlakového nádraží a přeje si, aby krom dalších vznikla podél řeky Ohře i místa pro volnočasové aktivity. Podle reportáže prý bude zbourána i tolik známá Tržnice.Kulhánek uvedl, že už je radnice ve shodě s investorem, tak se snad již brzy kopne, ale investor uvádí, že ještě město neudělalo odsouhlasení  územní studie a k tomu související rozhodnutí, které musí dát nezávislý Stavební úřad.

Na místě stávající Tržnice má vzniknout podle Kulhánka nové náměstí. V Karlových Varech po zrušení náměstí Družby a jeho zastavení a změně názvu na náměstí Dr.Horákové prakticky náměstí jak jsme zvyklí v jiných městech chybí. Po zbourání Tržnice by tak mohlo vzniknout krásné náměstí, které by propojilo nové obchodní centrum a integrovaný dopravní terminál s komerčním zázemím.

Další dohoda s Lordshipem spočívá v přesunu dopravy z komerční části bulváru na ulici Západní v části rezidenční, uvedl primátor Kulhánek.