25. července 2024

zprávy z Karlovarského kraje

V Karlovarském kraji se podvádělo s fondy

REKLAMA

Fakturování a podvádění s veřejnými penězi nemá hranic. To, co si vymyslila partička šesti lidí z Karlovarského kraje dokazuje, že na neoprávněném fakturování uloženého stavebního odpadu se dá podvodem vytěžit více, než milion korun.

Aby toho nebylo málo, tak v podvodu  figuruje i sedmačtyřicetiletý úředník, který hrál klíčovou roli při zahlazování důkazů. Právě úředníkovi, za jeho nekalé počínání hrozí z pachatelů nejvyšší trest, který je vyměřen sazbou až deset let za mřížemi.

Celá kriminální kauza je o to pikantnější, protože  se jedná o čerpání veřejných peněz z Evropských fondů.

„Šlo o stavbu, která se nachází na území Karlovarského kraje a jež byla částečně hrazena Evropským fondem pro regionální rozvoj a z prostředků státního rozpočtu. Na základě smluv o dílo bylo domluveno, že přebytečná zemina, beton a kamení, jakožto vedlejší produkt při realizaci stavby, budou uloženy na místě určeném objednavatelem, případně budou dále recyklovány. Sedmačtyřicetiletý muž překročil pravomoc úřední osoby tím, že kontroly potvrdil a dal příkaz k proplacení faktur.“ informovala mluvčí policie Kateřina Krejčí

Na skládce mělo ze stavby skončit podle vystavených a proplacených faktur okolo deseti tisíc tun odpadu, ale ve skutečnosti se skutečně odvezlo jen 500 tun, další odpadní  materiál zůstal na pozemku stavby, nebo byl při stavbě zahrabán.


Karlovarští silničáři neuspěli v tendru, přišli o zakázku za 353 milionů

Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.