22. června 2024

zprávy z Karlovarského kraje

Věřili jsme Andreji Babišovi

REKLAMA

Pochybnosti začínají nabírat na síle, protikorupční hnutí se potýká s korupcí ve druhém největším městě u nás.

Zásadní událostí bylo pondělní oznámení tamního lídra pro krajské volby a také místopředsedy hnutí Petra Vokřála, že odchází z ANO. Vokřálův odchod ve chvíli, kdy vrcholí korupční kauza, v níž uvízlo mnoho členů hnutí ANO z Brna a okolí je pro voliče hnutí ANO o tom, že protikorupční tvář hnutí je navždy pošpiněna rozsáhlou korupční kauzou.

Jediný předseda hnutí ANO, jako nejvyšší politický vůdce a zakladatel Andrej Babiš se chystá koncem příštího týdne navštívit brněnskou organizaci.

Rozkládající protikorupční rétorika vzala v Brně za své. ANO se zařadilo mezi tradiční politické strany, které se potýkají již léta s korupčními skandály, na které Babiš často hlasitě upozorňoval. Asi nejvíce ležela Babišovi v žaludku ODS, která je od svého vzniku odpovědná za mnoho privatizačních kauz a zlodějin, až po dnešní skandály spojené s dotačními podvody a rozkrádáním veřejných rozpočtů je opředená dodnes mnohými zlojedy.

Premiér Babiš se koncem května sešel s Vokřálem v Brně, kde se měli domluvit, jak kauzou Stoka pošpiněné brněnské ANO očistit. Vokřálova pozice lídra pro krajské volby v sázce vůbec nebyla.

Zákulisní boje a podrazy před sestavením kandidátky jsou typické více pro ČSSD. Ta je proslulá tím, že personální genocidou slušných lidí a především osobností, které si  postupně vystřílela díky hladovým kmotrům v zákulisí. Kompletní repertoár slušných lidí, kteří oslovovali voliče následně zaujaly lépe ovladatelné loutky, aby se asociální kmotři mohli poklidně věnovat svým špinavým zákulisním hrám.

To, jak se bude vyvíjet situace v hnutí ANO se lidé skutečnou pravdu nedozví hned, ale kandidátní listiny už hodně napoví, kdo v hnutí drží otěže a jak to s tou korupcí vlastně celé je. Zatím prý vede Faltýnkova klika, což není moc dobrá zpráva. Faltýnek je bývalý člen ČSSD a objevuje se v mnoha policejních spisech, ale obviněn v tuto chvíli není.

Ideály protikorupčního hnutí se v Brně střetly s korupcí hrubého zrna, to je už jisté. Ekonomické zájmy, prospěchářství a klientalismus se ale objevují i na jiných místech v naší zemi.


Lidé z ODS opět v kraji vládnou.

V Karlovarském kraji jsou členové ODS a bývalí členové ODS v hnutí ANO a  HNMRM v  koalici.

[huge_it_video_player id=“46″]

zdroj:CT/ODS

 

 

Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.