Silnice ze Sedlece na Starou Roli uzavřena

REKLAMA

Uvolněný karlovarský radní Martin Dušek (hnutí ANO 2011)  uvedl, že v současné době probíhá řízení s majitelem stavby, který měl ze svahu odtěžit více zeminy, než mu stavební úřad povolil. V důsledku prací se propadla komunikace.

Nyní  úřad požaduje odstranění vzniklého stavu.  Navrhované řešení má být stavba tři metry vysoké opěrné zdi se zdá být úředníkům  nedostatečné. a bude se předělávat projekt. Práce na změně projektové dokumentace zaberou další čas, proto se řidiči po dubu zimních měsíců zcela určitě po této komunikaci  nesvezou a zůstane delší dobu uzavřena.

Navíc město je zcela bezmocné, protože majitelem komunikace je Karlovarský kraj, kde dopravu má na starosti  náměstek Matrin Hurajčík (hnutí ANO 2011), který situaci také nezmění,  protože vše spadá do kompetence stavebního úřadu.

Občané mají smůlu, v současné době celou situaci řídí úředníci, kteří trvají na přepracování projektu a to potrvá blíže neurčenou dobu.

Dá se předpokládat, že se úplná uzavírka silnice protáhne minimálně až do jara, protože přes zimu již nebude k dispozici asfalt na pokládku nového povrchu a komunikaci nebude možné uvést do provozu.