14. června 2024

zprávy z Karlovarského kraje

Prázdné vánoční trhy bez programu za dva milióny

REKLAMA

Utrácení peněz občanů Karlových Varů jde politikům skvěle, i za poloviční služby umí utratit více než dříve.

V minulosti byly vánoční trhy častým terčem kritiky. I přes to, že na nich celý měsíc vystupovali známí umělci a program byl bohatý, vždy našla řada neúplatných a objektivních novinářů, kteří si hlasitě rýpli na téma, zdali ta, či ona veřejná koruna nemohla být utracena levněji a transparentněji.

Po nástupu hnutí ANO si lidé nemohou přečíst od profesionálních novinářů téměř nic z toho, co dříve lidé ihned věděli.  Mnoho dříve a pravidelně sledovaných informací o finančních tocích, které byly pravidelně a nekompromisně zveřejňovány se dnes občané vůbec nedozví. Polici v ČR mohou vlastnit media a dnes je vidět, kam až se dá zajít v honbě za politickou mocí.

Politici z hnutí ANO, ODS a KARLOVARÁCI si evidentně nedělají starosti ani s tím, že posílají na trhy více peněz, které neobsahují ani polovinu toho, co za ně dostávali občané v minulosti, a to i v době, kdy se aktivně snaží město zadlužit obřím dluhem 700 miliónů na dlouhá léta, protože nic nenaspořili a peníze nemají.
Usnesením číslo RM/1278/11/20 radní města Karlovy Vary schválili uzavření příkazní smlouvy na zajištění akce „Vánoční trhy 2020 v Karlových Varech“ mezi Statutárním městem Karlovy Vary jako příkazcem a společností KV CITY CENTRUM, s.r.o., IČO: 625 83 131 jako příkazníkem, jejímž předmětem je závazek příkazníka pro příkazce připravit a realizovat akci „Vánoční trhy 2020 v Karlových Varech“ za úplatu ve výši 2.000.000,- Kč včetně DPH, když znění smlouvy tvoří přílohu č. 1 předloženého materiálu, s úpravou smluvního vztahu konkrétně do Příkazní smlouvy na zajištění akce bylo vloženo „zajistit vánoční osvětlení“ – písmeno t) v článku III. odst. 6, přičemž původní text pod písmenem t) je nově označen jako u) a pověřili  primátorku města Ing. Andreu Pfeffer Ferklovou, MBA podpisem příslušné smlouvy.

Osvětlení,  kterým je město vyzdobeno je druhým rokem jen zapůjčené za stovky tisíc korun a dokresluje jen navoněnou bídu, kterou politici prezentují.

Návrh odhlasovali politici  Ing. Andrea Pfeffer Ferklová , MBA (ANO), Mgr. Tomáš Trtek (ANO), Ing. Petr Bursík (ODS), Josef Kopfstein (Karlovaráci), Martin Dušek (ANO), MUDr. Josef März (Karlovaráci), Ing. Lubomír Kovář (ANO) , Václav Skuhravý (Karlovaráci).

 

Vánoční trhy už mají první trestní oznámení 

Za jeden vánoční stánek zaplatí občané 135 tisíc 

 

Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.