“Ochočili” si Piráti v Mariánkách hnutí ANO?

REKLAMA

Komunální volby v Mariánských Lázních vyhráli Piráti těsně před ANO. To bylo odsouzeno do opozice a křehká koalice, kterou vytvořili Piráti, ODS, Změna a Volba pro lidi (převlečená TOP 09), neumožňovala Pirátům velký manévrovací prostor. Vše lze ale vyřešit, stačí najít někoho, kdo možná něco potřebuje a potom si ho nějak “koupit”. A právě tyto metody se Piráti naučili rychle. Ví, že mít hlas opoziční jedničky se hodí, a tak bylo prakticky předem jasné, kdo vyhraje výběrové řízení na novou ředitelku DPS v našem městě – paní zastupitelka Roubalová z hnutí ANO 2011.

Co se vlastně stalo?

Předchozí paní ředitelka nebyla – kulantně řečeno – příliš šikovná. Za dobu svého působení několikrát promeškala důležitou žádost o dotaci z kraje, která je pro dům s pečovatelskou službou, nepatřící do sítě krajských zařízení, smrtící. Městu a Zastupitelům tedy nezbývalo nic jiného, pokud nechtěli nechat DPS zavřít, než aby vzniklou finanční díru zalepili z městského rozpočtu.

Změnu to tedy chtělo. A když už, tak ať z ní něco kouká, ne?

Na Facebooku pod pravidelnou “talk show – Káva se starostou” se občané ptají na koncepci, se kterou nová paní ředitelka výběrové řízení vyhrála. Koncepce ale k dohledání zatím nikde není. A to i přes to, že Starosta uvedl novou paní ředitelku v březnu do funkce s dovětkem, že právě ta její koncepce byla nejlepší ze všech. Pirátský starosta pak ve své “talk show” hájil jedničku z kandidátky ANO, paní Roubalovou, zuby nehty.

“S koncepcí je třeba seznámit zaměstnance, dejte paní ředitelce čas…” Nicméně, stačilo nahrát koncepci, se kterou paní ředitelka vyhrála transparentní výběrové řízení, na web města a bylo by po starostech.

To přeci Piráti umí, nebo ne?  Proč se tak dosud nestalo, tedy můžeme jen domýšlet.

Zajímavé je i hlasování paní zastupitelky a ředitelky organizace v jedné osobě na zastupitelstvech. Podle záznamů, které jsou zpětně k dohledání, hlasuje od února 2019 – tedy už měsíc před svým jmenováním – prakticky vždy v souladu s návrhem koalice.

Na koncepci už možná nová ředitelka z hnutí ANO pracovala mnohem dříve, než by si kdokoli dokázal představit.

HLASOVÁNÍ ZASTUPITELKY ROUBALOVÉ (ANO)

  • Únor – 33 usnesení 4x se zdržela, 29x PRO
  • Březen – hlasování není dostupné
  • Duben – 33 usnesení 2x se zdržela, 2x nehlasovala, 29x PRO
  • Květen – 17 usnesení 17x PRO 
  • Červen – 22 usnesení 1x se zdržela, 1x nehlasovala, 20x PRO

CELKEM 105 USNESENÍ, 7x SE ZDRŽELA, 3x NEHLASOVALA a 95x PRO

Na to, že paní Roubalová byla lídr kandidátky hnutí ANO 2011 do voleb v roce 2018 a hnutí ANO je v Mariánských Lázních v opozici, to vypadá celkem “státotvorně”. Copak o to, být politikem prospěšným městu neznamená hlasovat v opozici vždy proti. Ale vzhledem k tomu, že zastupitelé ANO nepředkládají na jednáních žádné návrhy na hlasování, tak se dá o opoziční funkci hnutí minimálně polemizovat.

Můžeme to vnímat i tak, že se vším co vedení města předkládá, zastupitelka Roubalová souhlasí. Až budou kandidáti ANO v příštích předvolebních kláních tvrdit, co vše se udělalo špatně, stačí se podívat na hlasování zastupitelstva, abychom se dozvěděli, jak to s námi kdo myslí a myslel.

Pirátům to u nás v “Mariánkách” s ANO klapalo minulé čtyři roky, na Kraji jim to klape stále. Otázkou je, proč to není stejné i na celostátní úrovni… Chlapci a děvčata se tam učí  rychleji. V Praze se hraje trochu jiná liga než tady u nás ve vyloučené lokalitě. Ale což, hlavní je mít své jisté a a užít si trochu té zábavy, například při zahájení lázeňské sezóny.Bc. Jana Roubalová – ANO 2011 E-mail: jana.roubalova@muml.cz vCard Role v org. struktuře Kontrolní výbor – Člen kontrolního výboru Zastupitelstvo – Člen zastupitelstva Ruská 74, Mariánské Lázně Komise urbanistiky a dopravy – Člen komise